Ar kelionei į kalnus būtinas puikus fizinis pasiruošimas?

Gyvenkime aktyviai

Ar kelionei į kalnus būtinas puikus fizinis pasiruošimas?

„Neslėpsiu tiesos, kuri manau, jog yra beveik akivaizdi. Fiziškai gerai pasiruošusiems asmenims yra lengviau techniškai įkopti į kalną, tačiau išorė gali būti apgaulinga. Labai dažnu atveju pasitaiko, kad atletiško sudėjimo, įvairias treniruotes ar sporto klubus lankantys asmenys, nesugeba užkopti į kalno viršūnę. Ar žinote, kodėl taip yra? 🙂 Nes vidinis – emocinis nusiteikimas kalnuose yra daug svarbiau nei „išorinis“ pasiruošimas!“ – mintimis apie fizinį pasiruošimą, kopiant į kalnus, dalinasi Gyvenkime aktyviai kalnų vadovas Šarūnas Sakalauskas.

 

Iš keliautojų dažnai sulaukiame antraštėje minėto klausimo, todėl nusprendėme pasidalinti savo mintimis. Žmonės, kurie pasirenka aktyvias atostogas, turi suprasti, kad tokia kelionė pareikalaus fizinio aktyvumo, tačiau tai visada eina drauge su valia. Be jos mes niekada neįkopsime į kalną!

 

Gyvenkime aktyviai kalnų vadovas Arūnas Sakalauskas, teigia jog: „Einant į lengvesnius žygius rimtas fizinis pasiruošimas nebūtinas. Kai kalbu apie lengvesnius žygius, tai pirmiausia turiu omenyje Slovakijos Tatrus. Būtent žygis Slovakijos Tatrus turėtų būti jūsų pirmas žygis į kalnus, kaip vienas lengvesnių. Visada sakau, kad mes rekomenduojame lipti į kalnus laiptų principu – nuo lengvesnio iki sunkesnio. Tad ir visa programa sudėliota tokiu principu.“ Išmėginus savo jėgas Slovakijos Tatruose, toliau kalnų vadovas rekomenduoja rinktis – Austrijos ar Šveicarijos Alpes, vaizdai jus tiesiog užburs!

 

„Niekada keliautojų neverčiame per prievartą lipti į kalno viršūnę, jeigu jie tam nebeturi jėgų, o gal net ir noro… Žinoma, stengiamės padėti morališkai ir padrąsiname visus.  Na, o jeigu žygeivis nebegali užlipti į kalną, tuomet ieškome kompromiso. Žmogus pasilieka saugioje vietoje ir prašome palaukti, kol su likusiais grupės nariais užlipsime į kalną, ir grįždami pasiimsime jį. Arba jeigu „kalnų kavinė“ yra visai netoli, tuomet saugiai žmones palydime iki jos. Kartais kalnų grupes veda ne vienas, o daugiau nei keli vadovai, taigi pasiskirstome. Su greičiau einančiais, labiau ištvermingais asmenimis į kalną užlipa vienas vadovas, o kitas pasilieka su tais, kurie nusprendžia grįžti atgal. Padedame ne tik nulipti, tačiau trumpam tampame ir psichologais. Su keliautojais reikia kalbėtis, kitaip jie ne tik, kad neužlips į kalną, bet ir liks viduryje jo :)“ – atvirai pasakoja kalų vadovė Vilma Petrokaitė.

 

Kalnai – klastingi, gerąją prasme, jie žmogui „meta“ daug iššūkių. Kartais į kalną gali sukliudyti įkopti net ne fizinė ar emocinė būklė, o sveikatos problemos, pvz. sutrikęs virškinimas ar pritrintos pūslės. Kalnuose reikia būti pasiruošus viskam ir suprasti, kad čia viskas kitaip! Mes – lygumų žmonės, nesame pripratę prie tokio aukščio, tad jeigu pirmą kartą kopsite į kalnus, pasitarkite su Gyvenkime aktyviai kalnų vadovais – nuo ko jums geriausia pradėti. O jeigu esate asas ir jau daug kartų buvote kalnuose, tuomet linkime niekada neprarasti žmogiškumo ir padėti nelaimės ar išgąsčio ištiktam grupės nariui.

 

Reziume – išdrįsti įkopti į kalną gali ne kiekvienas. Visada patariame įvertinti savo fizinį pasiruošimą, įsigilinti į kelionės planą, pasikalbėti su savimi, tiesiog paklausti savęs „Ar aš tikrai esu nusiteikęs įveikti kalną, įveikti save?“. Ir jeigu atsakymas – TAIP, tuomet patikėkite, NORAS VISADA NUGALI, o fizinis pasiruošimas tik padeda! Linkime jums atrasti save ir jungtis prie Gyvenkime aktyviai vadovaujamų kelionių!

Post a Comment