Ką reikia žinoti apie kelionių draudimą kalnuose ir slidinėjant?

Ką reikia žinoti apie kelionių draudimą kalnuose ir slidinėjant?

Keliaujantiems kartu su Gyvenkime aktyviai iš karto patarime įsigyti ir kelionės draudimą. Juk niekada negalite žinoti, kas gali įvykti kalnuose ar slidinėjat. Nors į mūsų vadovaujamas keliones keliaujate su patyrusiu vadovu, tačiau visuomet kelionės metu, jums nežinomoje ir neįprastoje aplinkoje rizika gali išaugti. Svarbu suprasti, kad kiekvienas esame atsakingas už save bei savo sveikatą.

 

Kelionės draudimas padės išvengti papildomų išlaidų, galinčių atsirasti dėl užsienyje suteiktos medicininės pagalbos, įvykusio nelaimingo atsitikimo, dingusio ar vėluojančio bagažo (jeigu skrendame, o ne važiuojame), neįvykusios ar nutrūkusios kelionės bei jūsų veiksmų, susijusių su civiline atsakomybe. Taip pat kelionės draudimas yra reikalinga investicija, norint apsisaugoti nuo galimų išlaidų, jei kelionę tektų atšaukti.

 

Planuojant kelionę išsiaiškinkite tos šalies, į kurią vykstate, sąlygas dėl kelionės draudimo, kadangi yra šalių į kurias draudimas yra privalomas. Pavyzdžiui, vykstant į Baltarusiją, Rusiją sveikatos draudimas yra privalomas – kitaip negausite vizos.

 

Šalyse, kuriose kelionės draudimas neprivalomas, svarbu tinkamai įvertinti visas rizikas, savo sveikatos būklę, vežamą pinigų sumą ir tos šalies situaciją, kad nenumatytos aplinkybės nesugadintų kelionės planų.

 

Kokią kelionės draudimo rūšį reikia rinktis keliaujant į kalnus ar slidinėjant?

 

Tai priklauso nuo jūsų pačių pasirinkimo. Galite rinktis medicinos išlaidų draudimą, civilinės atsakomybės kelionės metu draudimą, bagažo praradimo ar sugadinimo draudimą,  suplanuotos kelionės atšaukimo draudimą, kelionės dokumentų draudimą ir daug kitų. Svarbu įvertinti rizikas ir tuomet pasirinkti sau tinkamiausią variantą.

 

Keliaujant į kalnus bei slidinėjant mes patariame rinktis šiuos 3 draudimus:

 

1.Vykstančiųjų į užsienį medicininių išlaidų ir repatriacijos draudimas (būtina draudimo rūšis). Apsidraudus šiuo draudimu, atlyginamos apdraustojo asmens būtinos gydymo išlaidos dėl užsienyje netikėtai prasidėjusios ūminės ligos ar nelaimingo atsitikimo.

 

2.Vykstančiųjų į užsienį draudimas nuo nelaimingų atsitikimų. Šiuo draudimu apdraudžiamos mirties, neįgalumo, laikino neįgalumo ir kaulų lūžių rizikos. Nelaimės atveju (dėl kaulų lūžių, traumų, nudegimų, nušalimų, galvos smegenų sukrėtimų ir pan.) bus išmokėta draudimo sutartyje numatyta draudimo suma.

 

3.Taip pat patariame užsisakyti ir civilinės atsakomybės draudimą. Jis ypač reikalingas, jeigu nuomojatės įrangą, pvz. slidinėjimo kelionėse. Jeigu nesate puikus slidininkas, netyčia galite sugadinti ne tik savo, bet ir kitų įrangą. Reikia pagalvoti ne tik apie save, bet ir apie kitus.

 

Kiek dienų reikalingas kelionės draudimas?

 

Draudimą įsigyjate tiek dienų, kiek planuojate būti užsienio šalyje.

 

Kodėl neužtenka tik Europos sveikatos draudimo kortelės?

 

Su šia kortele ES, EEE šalyse ir Šveicarijoje bus suteiktos būtinosios medicinos pagalbos paslaugos, svarbu žinoti kelis dalykus.

  • Europos sveikatos draudimo kortelė galioja tik valstybinėse tos šalies medicinos įstaigose. Tai reiškia, kad prireikus medicinos pagalbos negalėsite kreiptis tiesiog į artimiausią kliniką, kad ir privačią. Mieste tai gali pernelyg daug nepatogumų ir nesukelti, tačiau mūsų kelionės dažniausiai būna toliau nuo didelių miestų, juk būname kalnuose, todėl valstybinė medicinos įstaiga gali būti gerokai toliau nei privati klinika.
  • Kortelė nepadengia transportavimo išlaidų. Jeigu nelaimė ištinka kalnuose, gali prireikti specialaus transporto, kurio kainą deja teks padengti pačiam.
  • Europos sveikatos draudimo kortelė galioja tik pagal tos šalies medicinos paslaugų apmokestinimo/kompensavimo tvarką. Tai reiškia, kad nebūtinai tos paslaugos, kurios yra nemokamos jūsų gimtoje šalyje, bus nemokamos ir svetur.
  • Ši kortelė padengia tik būtinąją pirmąją pagalbą, jeigu reikalingas stacionarus gydymas, tuomet ši kortelė negalios.

 

Ar galioja kredito kortelės draudimas?

 

Svarbiausia žinoti, kokį tiksliai draudimą jums suteikia kredito kortelės tiekėjas. Būtinai išsiaiškinkite, ar jis galioja ir toms rizikoms, kurias ketinate patirti kelionėje. Pasitikrinkite ar aktyvios atostogos, kopimas į kalnus, slidinėjimas, kortelėje esančiame draudime bus įtraukta prie galimų rizikų.

 

Kiekvienas bankas sudaro draudimo paslaugų paketą, ir į jį įtraukia skirtingas rizikas, skirtingas sąlygas. Be to, jeigu vienais metais sąlygos buvo vienokios, nebūtinai po kurio laiko vykstant jos bus identiškos – keičiasi draudimo paslaugų tiekėjai, gali keistis ir sąlygos. Pasidomėkite.

 

Ką privalau pranešti savo draudėjui prieš kelionę?

 

Prieš kelionę draudikui tiksliai reikia įvardyti, kokia riziką sukeliančia veikla planuojate užsiiminėti. Jeigu kopsite į kalnus, slidinėsite – būtina, kad draudimo sutartyje tai būtų ir įvardyta. Reikia būti atviram ir apie savo sveikatą. Jeigu yra faktorių dėl kurių padidėja tikimybė pasinaudoti draudimu apie tai turite informuoti iš anksto. Priešingu atveju išmoka gali būti neskiriama.

 

Kelionės draudimą įvertinkite logiškai

 

Reikia suprasti, kad į kelionių draudimą įtraukiamos tik būtinosios medicinos pagalbos išlaidos (tik būtinoji medicinos pagalba).

 

Ar pigiausias draudimas yra geriausias?

 

Deja, bet nebūtinai toks draudimas jums labiausiai tiks. Visada kainas galite pasilyginti įvairiuose internetiniuose portaluose. Žinoma, tokie palyginimai yra galingas įrankis, todėl draudimo kompanijos jaučia spaudimą kainas išlaikyti kuo mažesnes ir taip atsidurti prie patraukliausiai atrodančių draudikų. Vien į tai žiūrintys klientai vėliau gali skaudžiai nusivilti.

 

Pavyzdžiui, pigiausio medicinos draudimo suma gali būti mažesnė du ar tris kartus. Bus pigiau, bet reikia turėti omenyje, kad į medicinos išlaidas įeina ir repatriacija. Taigi sumos, kuri yra nurodyta draudime gali ir neužtekti net ir kūno pargabenimui. Svarbu atkreipti dėmesį ir į besąlyginės franšizės (išskaitos) dydį. Tai – automatinė suma, kurią jums išskaičiuos iš draudimo išmokos.

 

Nuo ko priklauso draudimo kaina?

 

Draudimo įmokos dydis priklauso nuo:

  • pasirinktų draudimo apsaugos sąlygų;
  • šalies, į kurią vykstate;
  • kelionės trukmės bei tikslo;
  • jūsų amžiaus.

 

Svarbiausia turėti visapusišką sveikatos draudimą. Jei turite širdies ligą ar sunkiai sergate, būtinai informuokite draudimo konsultantą. Ekstremalaus sporto mėgėjai bei slidininkai turėtų įsitikinti, ar draudimas numatytas už specifines traumas. Didesni kelionių draudimo įkainiai taikomi rizikinga veikla užsiimantiems asmenims bei senyvo amžiaus žmonėms.

 

Ar galima apsidrausti nuo kelionės atšaukimo dėl gamtos kataklizmų, karų?

 

Dažniausiai gamtos stichijos šėlsmas, karas, teroro aktai, streikai yra force majeure, ir jų padarytos žalos draudimo kompanija nekompensuoja.

 

Ką daryti, jeigu kelionėje įvyko draudžiamasis įvykis?

 

Kreipkitės į artimiausią oficialią gydymo įstaigą ar gydytoją. Jeigu dėl susirgimo jums reikalingas stacionarinis gydymas, apie tai jūs pats ar su gydytojo pagalba nedelsdami informuokite draudimo kompanijos partnerį užsienyje (telefonas ir adresas paprastai būna nurodyti draudimo liudijime ir atmintinėje apdraustajam), teikiantį klientams pagalbą visą parą.

 

Jeigu jums tektų gydytis ambulatoriškai bei pirkti gydytojo išrašytus vaistus, pradines minimalias gydymo išlaidas pagal draudimo sutartyje numatytas sąlygas galite apmokėti patys, o sugrįžę iš kelionės pristatykite draudžiamąjį įvykį patvirtinančius dokumentus: sąskaitų originalus bei kvitus. Prašykite, kad dokumentuose gydytojas nurodytų diagnozę, gydymo datą ir atliktas paslaugas.

 

Jei įvyko apiplėšimas ar nukentėjote kitos nusikalstamos veiklos metu, būtinai išsaugokite policijos pranešimų originalus galimam ieškiniui pagrįsti.

 

Kur ir kada rinktis draudimą?

 

Verta iš karto kreiptis į draudimo brokerį, kuris padės pasirinkti geriausią variantą – ypač jeigu turite specifinių pageidavimų. Jums brokerio paslaugomis naudotis nieko nekainuoja. Ar klientas pirktų draudimą tiesiai iš draudimo kampanijos, ar iš brokerio – kaina yra identiška.

 

Geriausia draudimu pasirūpinti iš karto, kuomet perkate ir pačią kelionę. Apie tai nebereikės galvoti, bei galėsite visiškai išnaudoti, pavyzdžiui, kelionės atšaukimo draudimą, jeigu tokio prireiktų.

 

Post a Comment