Stubai slėnis Alpėse – Austrija | EUROPA

Stubai slėnis Alpėse – Austrija | EUROPA

359Eur asmeniui

Jau buvai Tatruose ir Svajoji pasivaikščioti po įspūdingo grožio Alpių kalnus? Rinkis įspūdžių kupiną kelionę po Austrijos Alpes! Tai, ką patirsi ir pamatysi, įsimins visam gyvenimui!

Austriją garsina ir žymusis kompozitorius Mocartas, ir didingoji Habsburgų dinastija, tačiau ne šių žymių žmonių gyvenimo takais vedini keliauja nesuskaičiuojama galybė mažų ir didelių keliautojų. Visiems jiems Austrija asocijuojasi su gaiviu oru, alpinėmis pievelėmis, karvutėmis iš „Milkos“ reklamos  ir neapsakomu pojūčiu iškeliant rankas kalnų viršūnėje. Daugeliui „kalniečių“ tai lyg Meka, juk daugiau nei pusę šalies teritorijos sudaro Alpių kalnai.

 

Nuostabios snieguotos viršūnės ir daugybė gerai paruoštų trasų – Austrijos vizitinė kortelė. Net vasarą kalnų viršūnės būna padengtos sniegu ir taip žavi visus žygiuotojus. O šimtai miestelių ir kaimelių kiekvienais metais laukia milijonų turistų, kuriems siūlo įvairius renginius su dainomis bei šokiais. Na ir žinoma, Austrišku maistu 🙂  Vienos populiariausių tokių atostogų krypčių – Zalcburgo ir Tirolio regionų kurortai. Čia ir keliausime 🙂

 

Šis žygis – radialinis, skirtas patirties kiek stokojantiems keliautojams. Nors jis nėra itin sudėtingas ir jį palengvins tai, kad nereikės kartu neštis sunkios, daiktų prikrautos kuprinės, tačiau šiek tiek fizinių pastangų jam reikės. Keliausime po 5-8 val. per dieną, grupelėmis po 8-14 žmonių. Pusryčius ir vakarienę verdame patys, pietaujame kalnuose. Maršruto sudėtingumas parenkamas pagal grupės galimybes. Žygio pradžios vietą pasiekiame traukinukais arba autobusais. Žygio metu nešamės nedideles kuprines su pietumis, pinigine, šiltesniais rūbais, skraiste nuo lietaus. Kasdien nakvoti grįžtame į stovyklavietę. Miegame palapinėse (galima nakvoti ir apartamentuose).

 

Kelionių datos:

 

 • 2021.07.19 d. – 07.28 d. (liko 1 vieta)
 • 2021.07.29 d. – 08.07 d. (laisvų vietų yra)

 

Kelionės kaina asmeniui:

 

 • 359 € Asmeniui už kelionės paketą gyvenant stovyklavietėje;
 • 519 € Asmeniui už kelionės paketą gyvenant dviviečiame viešbučio kambaryje. (6 laisvos vietos / 1 data)

 

 

Kas įskaičiuota į kelionės kainą?

 

 • Kelionė patogiu, turistinės klasės autobusu nurodytu maršrutu; išvykimai iš Vilniaus, Kauno, Alytaus ir Lazdijų;
 • 2 nakvynės stovyklavietėje (palapinėje) arba nameliuose Čekijoje;
 • 7 nakvynės stovyklavietėje (palapinėje) arba apartamentuose Neustift kalnų miestelyje Austrijoje;
 • Bendras inventorius, įranga maisto gaminimui;
 • Grupės ir kalnų vadovo paslaugos;
 • Ekskursinė programa.

 

Kas neįskaičiuota į kelionės kainą?

 

 • Vieta „mūsų“ palapinėje – 10 € (pageidaujantys gali vežtis ir savo palapinę);
 • Kelionėje per Lenkiją smulkioms išlaidoms rekomenduojama turėti maždaug 30 zlotų ir apie 50-100 smulkių čekiškų kronų (prausykloms, vakarienei);
 • Keltuvams ir vietiniam transportui rekomenduojame turėti apie 85 €;
 • Išlaidos maistui – apie 25/30 €;
 • Draudimas.

 

Naudinga informacija:

 

 • Dvi keliautojų grupės gyvens palapinėse, o viena – nameliuose, tad perkant kelionę, reikia pasirinkti norimą apgyvendinimo tipą. Jeigu keliauji vienas ir nori gyventi viešbutyje, atkreipk dėmesį, kad nurodyta kaina galioja asmeniui, gyvenant dviviečiame kambaryje – tad būsi apgyvendintas su kitu pakeleiviu;
 • Kelionei BŪTINAS galiojantis asmens dokumentas – asmens tapatybės kortelė arba pasas;
 • Vietos autobuse paskiriamos AUTOMATIŠKAI pagal pirkimo laiką. Jeigu pasiūlymą įsigijote vos jam atsiradus, sėdėsite autobuso priekyje, jeigu paskutiniai – autobuso gale;
 • Riboto judumo žmonėms ši kelionė netinkama;
 • Nesusirinkus minimaliam 25 keliautojų skaičiui, organizatorius gali pasiūlyti grąžinti pinigus ir atsisakyti kelionės, arba vykti mažesniu autobusu. Apie kelionės atšaukimą arba autobuso pasikeitimus informuosime ne vėliau nei 14 dienų iki kelionės pradžios;
 • Kelionės programa, atsižvelgiant į nenumatytas oro, eismo sąlygas ar kitas aplinkybes, gali keistis;
 • Apsidrausk! Kelionės metu jausiesi saugiau. Dėl draudimo galite kreiptis el.paštu: vilma@gyvenkimeaktyviai.com;
 • Kelionės organizatorius: „UAB Traveldeals LT“ (Makalius.lt)

 

Kontaktai

Jeigu turite klausimų, kreipkitės bendruoju el.paštu – info@gyvenkimeaktyviai.com.

 

 

10 dienų
 • Išvykimo laikas
  Liepos 19 d. (1 kelionė) / Liepos 29 d. (2 kelionė)
 • Grįžimo laikas
  Liepos 28 d. (1 kelionė) / Rugpjūčio 07 d. (2 kelionė)
 • Rekomenduojama apranga
  Reikalingi žygio batai, aukštu aulu ir sportinė apranga.
1
1 diena
Anksti, 2 val. ryte išvyksime iš Vilniaus („Ergo" aikštelė), 3:30 val. Kauno (Prekybos centras „Mega“). Pagal atskirą pageidavimą galimas išvykimas iš Alytaus, Lazdijų. Kelionė per Lenkiją į Čekiją. Vėlai vakare atvyksime į stovyklavietę Čekijoje. Nakvynė.
2
2 diena
Vakare atvyksime į Austriją, Stubai slėnyje įsikūrusį jaukų Neustift kalnų miestelį (993 m). Įrengsime stovyklą, ruošimės žygiui. Nakvynė stovyklavietėje.
3
3 diena
Ryte su vietiniu transporti važiuosime į gretimą Pinnistal kalnų slėnį iki Karalm (1747 m.) kalnų namelio. Apsižvalgysime ir pradėsime pėsčiųjų žygį alpinėmis pievelėmis. Toliau pažymėtu nesudėtingu taku pradėsime kilimą šlaitu. Aplink mus ganysis karvių ir avių kaimenės. Kvapą užgniauš nuostabaus grožio vaizdai su didingu Habichto kalnu (3277 m.). Pačiame slėnio gale reikės stačiau palipėti iki Innsbrucker Hutee (2370 m.) kalnų namelio. Pasiekus jį atsivers nuostabūs vaizdai į aplinkui esančias dolomitines Alpes. Kalnų trobelėje galėsime pailsėti ir paragauti vietinių patiekalų. Nusileisime atgal tuo pačiu keliu iki Karalm. Su vietiniu transportu grįšime iki stovyklavietės, kur praleisime naktį.
4
4 diena 
Pusryčiai. Pėsčiomis keliausime Neustift miesteliu iki keltuvo „Elferlifte“ ir kilsime iki Bergrest Agrar (1794 m) – tikro parasparnių rojaus. Pasigrožėję puikiais vaizdais, gražiu takeliu kilsime iki kalnų trobelės Elferhutte (2080 m), kur turėsime galimybę pailsėti ir užkąsti vietinių patiekalų. Toliau pažymėta trasa kilsime iki alpinių pievelių, kurias vėliau keis akmenys ir nedidelės uolos. Lipsime iki Elferspitze viršūnės (2505 m) prisilaikydami uoloje pritvirtintais lynais. Užlipus atsivers fantastiški vaizdai į Stubai Alpes. Galimas grįžimas atgal, bet turint laiko, maršrutas bus tęsiamas iki perėjos Zwoelfernieder (2336 m.). Iš šios perėjos nusileisime į Bergrest Agrar vietovę iki keltuvo „Elferlifte“ pažintiniais panoraminiais Panoramweg ir Geh Zeiten Wege takais. Leisimės keltuvais žemyn iki stovyklavietės, kur praleisime naktį.
5
5 diena 
Po pusryčių vietiniu transportu vyksime į netoli esantį kalnų miestelį Mieders (960 m.). Keltuvu kilsime iki Koppeneck (1600 m.) sustojimo. Toliau miškinga teritorija keliausime iki Marija Waldrast veikiančio vienuolyno. Čia pasigrožėsime, pailsėsime, įsipilsime gydomojo vandens ir sukaupę jėgų kilsime iki kalnų perėjos. Toliau pagal jėgas, norą ir gamtines sąlygas, bus galimas kopimas į Serles (2717 m.) kalno viršūnę. Nuo kalno viršūnės atsivers nuostabūs vaizdai į Stubai Alpes. Keliausime žemyn iki perėjos, pailsėsime ir tuo pačiu taku žygiuosime iki vienuolyno. Atėjus iki Koppeneck keltuvų, bus galima nusileisti žemyn į autobusų sustojimą „Mieders Serlesbahmen“ vasarinėmis roguėmis Sommerrodelbahn (2,8 km ilgio trasa). Vietiniu transportu grįšime į kempingą.
6
6 diena 
Atvykimas autobusu  į Mutterbergalm vietovę iki sustojimo „Mutterbergalm“ (1720 m) „Stubaier Gletscherbahn“ keltuvais pasikeliama į Schaufeljoch perėjoje (3165 m) įrengtą keltuvų stotį. Laiptais užlipama į panoraminę apžvalgos aikštelę „Top of Tyrol“  (3210 m). Pabuvojama rekreacinėje zonoje  Jodochle (3150 m).  Galima įkopti į viršūnę Kleine Isidor (3210 m). Nusileidus žemyn iki stoties „Eisgratt“ (2900 m) aplankomas ledyne iškirstas grotas (200 m ilgio ola). Grįžimas autobusu į stovyklavietę.
7
7 diena 
Ryte autobusu atvyksime į Fulpmes miestelį iki autobusų sustojimo „Fulpmes Ortsmitte“ (eiti iki keltuvo apie 20 min) arba „Schlick 2000“. Kelsimėss keltuvu „Schlick 2000“ į „Kreuzjoch“ stotį (2136 m). Mūsų lauks žygis pėsčiomis ženklintais takais šalia Sennjoch kalnų namelio (2225 m). Pakilsime į viršūnę Nieder Burgstall (2436 m). Toliau maršrutas ves į apžvalginę viršūnę Hoher Burgstall (2611 m). Grįžus tuo pačiu maršrutu prie „Kreuzjoch“ keltuvų stoties, aplankysime apžvalgos aikštelę „Stubai Blick“, iš kurios atsiveria puikūs vaizdai į aplinkinius kalnus. Nusileisime keltuvu „Schlick 2000“ į Fulpmes miestelį ir grįšime autobusu iki stovyklavietės, kur praleisime naktį.
8
8 diena
Anksti ryte kelsimės, pusryčiausime ir autobusu vyksime iki Mutterbergalm (1725 m) keltuvų. Pirksime bilietus ir kilsime iki Drestner Hutte (2308 m). Pradžioje kirsime upę ir eisime nubyrėjusiais akmenimis iki statesnio kilimo. Nusprendus vadovui, pagal grupės pajėgumą, kilsime į kalną Grolel Trogler arba eisime į Piljoch perėją, iki kurios kilimas nėra techniškai sudėtingas, bet reikalauja fizinių jėgų. Kylant į kalno viršūnę bus kiek stačiau, tačiau tikrai įveikiama. Užlipus į Groler Trogler (2902 m) galėsime gėrėtis nuostabiais vaizdais į du slėnius ir aplinkinius kalnus. Toliau žygiuosime kalno ketera. Prasidės statokas, bet nesudėtingas nusileidimas alpinėmis pievelėmis į kitą slėnį. Priėję kalnų trobelę Sulzenauhutte (2191 m) užkąsime ir toliau leisimės slėniu iki vietinių autobusų sustojimo. Perėjos viršūnė išties įdomi, ten mūsų lauks tūktančiai „laimės kalnelių“ –  žmogaus ranka pastatytų kalnelių iš akmenų ir nuostabūs vaizdai į ledyną ir ledyninės kilmės ežerą. Nakvynė stovyklavietėje.
9
9 diena
Ryte išvyksime namo. Keliausime per Austriją, Vokietiją, Čekiją. Nakvynė stovyklavietėje.
10
10 diena 
Anksti ryte pajudėsime link Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Vakare (22 - 24 val.) pasieksime Lietuvą.