Būtiniausi daiktai kuprinėje

Būtiniausi daiktai kuprinėje

Vienai dienai keliaujant į kalnus reikia labai gerai apgalvoti ką pasiimti kartu su savimi. Juk visus daiktus teks neštis patiems. Kuprinė – didžiausia pagalbininkė visos kelionės metu. Taigi Gyvenkime aktyviai vadovai nori palengvinti jūsų vargą ir padėti apsispręsti – kas iš tiesų turėtų būti kuprinėje? Mūsų rekomenduojamas sąrašas:

 

Kepurė nuo saulės

Ji padės apsisaugoti ne tik nuo saulės, bet ir nuo lietaus, todėl patariame rinktis kepurę su snapeliu. Kalnuose oras – labai permainingas, vieną akimirką šviečia saulė, o jau žiūrėk ir debesėlis su lietumi užslinko. Mums labiausiai nepatinka, tai galva perkaista ar peršlampa, todėl kepurė yra Nr. 1 sąraše!

 

Akiniai nuo saulės

Ypač padės apsaugoti akis nuo saulės atsispindinčios sniege! Juk keliaujame įvairiomis oro sąlygomis. Taip pat akiniai pagelbės saulėtomis dienomis, kuomet esate aukštai kalnuose ir nėra nei vieno medžio, kuris uždengtų saulę. Patariame rinktis akinius iš sporto prekių (kurios yra pritaikytos kalnams) arba iš optikos. Nepirkite akinių nuo saulės iš paprastos parduotuvės, jie šioje kelionėje nebus naudingi.

 

Kremas nuo saulės

Dažnai kalnuose visi vaikštome gražiai nuraudusiomis nosimis ir ausimis… Siekiant apsaugoti nosį, ausis, pečius ir kitas kūno dalis įsigykite kremo nuo saulės (turintį didesnę apsaugą nuo UV spindulių). Tik nesugalvokite kalnuose naudoti įdegio kremo, tai gali sukelti stiprių nudegimo padarinių. Juk lipame aukštyn, o aukščiau ir saulė yra kaitresnė 😉

 

Kaklaskarė

Padės apsaugoti tiek veidą, tiek kaklą. Tie kas kaklaskarę dėvi dažnai tikrai žino, jog ją galima naudoti net gi kaip kepurę, tai universali apsauginė priemonė. Rinkitės lengvą, kvėpuojančią ir greitai džiūstančią kaklaskarę!

 

Pirštinės

Lipant į kalnus aukštyn gali pradėti šalti rankų pirštai. Jeigu oras drėgnas ir šaltas, jos gali būti labai naudingos. Žinoma, jeigu oras kalnuose – puikus ir saulėtas, tuomet pirštines galėsite palikti stovykloje. Tačiau į kelionę jas patariame pasiimti.

 

Atsarginė pora kojinių

Siūlome į kuprinę įsidėti dar vieną porą kojinių, jeigu esamos netyčia sušlaptų, pvz. einant per kalnų upelį arba nuo prakaito sušlaptų kojų pirštai. Jeigu pėdos bus drėgnos, tuomet bus didesnė tikimybė pūslėms atsirasti, o to privalome išvengti! Juk nenorite, kad visa kelionė taptų skausminga? Įsigykite kojines pritaikytas kopimui į kalnus. Nors jos brangesnės, bet kojos – pagrindinis jūsų įrankis kopiant į kalnus.

 

Šiltesni rūbai

Jeigu nusimato, jog diena bus karšta ir saulėta, vis tiek pasiimkite šiltesnių drabužių porą, nes oras staiga gali pasikeisti, juk mes esame kalnuose. Iš mūsų dažnai išgirsite patarimą „drabužiai turi būti sluoksniuojami“, ką tai reiškia? Drabužius prireikus turite lengvai pasikeisti. Negalite pasiimti tik vieno labai šilto megztinio arba tik vienų marškinėlių trumpomis rankovėmis. Reikia turėtų drabužių komplektą, pvz. trumpi šortai ir ilgos kelnės, marškinėliai trumpomis rankovėmis ir džemperis ar neperlyjama plona striukė.

 

Lietpaltis

O kaip gi be jo!? Patariame rinktis plačius lietpalčius, jog užsidegtumėte ne tik savo kūną, bet nuo lietaus apsaugotumėte kuprinę. Mes patys naudojame lietpalčius, kurie atrodo lyg „dideli maišai“. Tačiau, kai lyja visą dieną, pasidaro visiškai tas pats kaip atrodai, svarbiausia, kad būtų sausa ir šilta.

 

Lūpų vazelinas

Jis būtinas kaip ir kremas nuo saulės. Lūpos gali išdžiūti nuo saulės ir vėjo, suskeldėti, o dėl to gali atsirasti „pūslelinė“, labai nesmagus reikalas… Taigi saugokite ir tinkamai drėkinkite savo lūpas.

 

Vanduo

Be vandens nė iš vietos! Vanduo kalnuose – privalomas. Be vandens gertuvės negalite kopti į kalnus. Venkite dehidratacijos ir tuomet, kai vadovas kopiant į kalną daro trumpas pertraukėles, jas išnaudokite gurkšniui vandens. Kalnuose vandeniu mes retai dalinamės, juk kiekvienas turi jaustis atsakingas už save! Jeigu pritrūksite vandens, tuomet jo galėsite pasipildyti kalnų nameliuose.

 

Būtiniausi vaistai

Kiekvienas geriausiai žinote savo sveikatos būklę ir jums reikalingus vaistus, todėl juos privalote pasiimti kartu su savimi. Kalnų vadovas turės tik būtiniausius vaistus suteikti pirmajai pagalbai, jis nėra medikas, todėl jauskite atsakomybę dėl savo sveikatos! Jeigu kalnuose jaučiatės blogai, tuomet prašome iš karto apie tai informuoti kalnų vadovą.

 

Grynieji pinigai, dokumentai

Jeigu miegate palapinėse, o ne viešbutyje, tuomet su savimi patariame pasiimti ir asmeninius dokumentus. Taip pat patariame nesivežti didelių pinigų sumos, jų turėkite tik savo reikmėms. Juk maistą dažniausiai gaminame kartu, jį nešamės ir į kalnus, tad jeigu norėsite kažką įsigyti miesteliuose, čia galėsite atsiskaityti ir banko kortelė. O kalnų nameliuose patariame turėti protingą sumą grynųjų pinigų.

 

Maisto davinys

Jį paskirs kelionės vadovas. Į kalnus mes keliaujame grupėmis, todėl esame priklausomi vieni nuo kitų, maistu čia taip pat dalinamės. Drauge kopiame į kalnus, drauge juose ir valgome. Dažniausiai pietaujame kalnuose, o tam, kad maistas nukeliautų į kalnus jį reikia nešti. Tai nėra dideli maisto daviniai, dažniausiai į kalnus nešamės: duoną, skardines su mėsa ar žuvimi, džiovintus vaisius, riešutus, truputėlį daržovių, sūrio, sausainių ar džiūvesėlių.

 

Šiaurietiškos lazdos

Jeigu jų neturite ir manote, kad jums jų nereikia, tuomet tikrai nesiūlome kuo greičiau įsigyti šiaurietiškų lazdų. Tačiau neretam jos labai padeda. Todėl jeigu turite ir mokate jomis tinkamai naudotis, tuomet jas drąsiai galite pasiimti į kelionę.

 

Nepamirškite, jog kalnuose viską reikės neštis patiems 🙂 Sąraše stengėmės pateikti tik būtiniausius daiktus, o kiekvienas iš mūsų individualiai geriausiai žinome – ko jums labiausiai reikia. Tikimės, jog patarimai bus naudingi ir kelionei į kalnus daiktų pasirinkimas taps lengvesnis.

Post a Comment