Cinque Terre – penkių žemių rojus Italijoje

Cinque Terre – penkių žemių rojus Italijoje

Gyvenkime aktyviai komanda kviečia į šešių dienų nuotykį Italijoje – kalnai, jūra, saulė, kvapą gniaužiantys vaizdai – viskas, ko reikia kad tai taptų viena įsimintiniausių kelionių! Kelionių vadovai trumpai ir atvirai pasakojai apie tai, kuo ši kelionė išsiskiria iš kitų vadovaujamų kalnų žygių.

 

Kodėl kelionė vadinasi „Penkių žemių rojus Italijoje“?

Cinque Terre – tai penkios žemės – penki maži žvejų kaimeliai, t.y. Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza ir Monterosso Al Mare. Šie miesteliai įsikūrę prie pat Ligūrijos jūros, Rivjeros pakrantėje. Jų unikalumą ir grožį sunku išreikšti žodžiais, todėl nedaugžodžiavę išrinkome tik vieną tinkamiausią apibūdinimą – rojus.

 

Kaip ši kelionė atsirado ir kas sugalvojo, jog Gyvenkime aktyviai komanda turi keliauti į Cinque Terre regioną?

Šį maršrutą atradome prieš 3-4 metus ir sužinojome, jog „National Geographic“ jį išrinko kaip vieną iš gražiausių pasivaikščiojimams skirtų kelių Europoje bei įtraukė į TOP 20 gražiausių pasaulyje!

Taip pat Cinque Terre atkreipė mūsų dėmesį dėl savo techninio paprastumo, kadangi čia tikrai nereikia jokios specialios įrangos ar fizinio pasiruošimo. Ši kelionė tinka visiems ir į ją drąsiai rekomenduojame norintiems žygiuoti, pailsėti ir pasigrožėti.

 

Kada geriausia keliauti į Italiją?

Į Italiją keliaujame skirtingais metų laikais, keliaujame ir vasarą, bet čia taip pat gražu ir saulėta vykstant pavasario pabaigoje – gegužę, tiek ir rudens pradžioje ar net viduryje – rugsėjį ar spalį. Žinoma, suprantame, jog visada norisi turėti atostogas vasarą, tačiau gali būti pernelyg karšta nueiti 15-20 km. per dieną, todėl renkamės įvairų laiką. Ruduo itin palankus keliauti į Italiją, nes Lietuvoje jau būna šalta, o Italijoje mes dar mėgaujamės saule.

 

Kuo ši kelionė skiriasi nuo kitų Gyvenkime aktyviai vadovaujamų kelionių?

Vienas žodis – JŪRA. Šiame maršrute jūrą matome jeigu ne visuomet, tai labai dažnai. Įprastose kelionėse žygiuojame kalnuotomis vietovėmis ir geriamės upių, krioklių šniokštimu ar ežerų skaidrumu. O čia mus lydi– Ligūrijos jūra, tokia romantiška ir tolima, kad nesinori atitraukti akių.

 

Kas Italijoje labiausiai patinka, įstringa keliautojams?

Tikrai drąsiai galime teigti, jog gamta. Kalnai ir jūra tai nerealus duetas, kuris nepaliks nei vieno abejingo. Verta paminėti ir italų meilę maistui, jie puikūs kulinarai. Paragauti jūros gerybių, makaronų ar picos čia būtina! O vakarai Cinque Terre patys nuostabiausi. 🙂 Palydėti saulę ant jūros kranto su vyno taure rankose, tai tobula kasdieninė kelionės rutina.

 

Ar šie žygiai ne per lengvi kalnų keliautojui?

Techniškai taip, jie nesunkūs. Fiziškai – tikrai privers jus paprakaituoti ir pasakyti: „tiek laiptelių nesu matęs (-čiusi) gyvenime“.

Gyvename beveik „nuliniame“ aukštyje virš jūros lygio, tačiau pasiekiame 600 m. aukštį. Tad vertikalaus pakilimo per dieną pilnai pakanka.

 

Kokia apranga reikalinga kelionės metu?

Jeigu kitose kelionėse mes turime ypatingai kruopščiai susidėti daiktus į kuprinę, tai šitoje kelionėje galima truputį ir pasimuliuoti. ? Užtenka turėti tik lengvesnius sportinius batelius (žinoma, visada patariame pasiimti į kelionę turistinius batus su aukštesniu aulu ir storesniu padu). Trumpa apranga žygio metu čia dažnas reiškinys, bet visuomet kuprinėje reikia turėti striukę ir kelnes nuo lietaus. Būtina ir kepurė, nes galva jau ir taip apsisuka nuo nuostabių Rivjeros pakrantės vaizdų, saulės smūgio papildomai tikrai nereikia. 😉

 

Kokie yra vietiniai italai? Ar jie paslaugūs ir geranoriški čia turistaujantiems?

Žinoma paslaugūs. Visuomet turistinėse vietose vietiniai gyventojai būna geranoriški turistams. Juk turistai = pinigai. Patys italai kaip ir TV ekranuose. Emocionalūs, karšto būdo ir šiek tiek tinginiai. Siesta čia labai paplitusi.  ?

 

Plačiau apie Gyvenkime aktyviai vadovaujamą kelionę į Italiją žiūrėkite šioje nuorodoje: www.gyvenkimeaktyviai.com/tour-item/penkiu-zemiu-rojus-italijoje-cinque-terre-europa/

 

MES MYLIME KELIONES!

Post a Comment