Kodėl verta keliauti į Slovakijos Tatrus?

Kodėl verta keliauti į Slovakijos Tatrus?

Gyvenkime aktyviai kalnų vadovas Arūnas Sakalauskas jau 18 metų, kiekvieną vasarą, keliauja po Slovakijos Aukštuosius ir Žemuosius Tatrus. Ilgametę patirtį sukaupęs vadovas dalinasi savo patirtimi ir įspūdžiais. Skaitykite plačiau – kodėl verta keliauti ir pažinti nuostabius Slovakijos Tatrus.

 

Kuo Aukštieji Tatrai jus labiausiai žavi?

Aukštieji Tatrai yra kaip mini Alpės, esančios sąlyginai netoli nuo Lietuvos. Kerinčios savo žalumu, vandeningumu, švariomis šaltomis upėmis bei įvairios spalvos ežerais. Keliaujant galima sutikti švilpikų, lapių ir gemzių… Kalnuose gerai sutvarkyti turistiniai takai, jie sužymėti įvairiomis spalvomis, keliavimui puikiai paruošti žemėlapiai. Tad galima nesunkiai susiplanuoti kelionių maršrutus būnant dar namuose. Turistams pavalgyti, pailsėti arba užsisakyti nakvynę galima kalnų nameliuose vadinamose „chatose“, už mums lietuviams prieinamas kainas.

 

Kodėl Gyvenkime aktyviai kelionės aprašyme yra parašyta „Slovakijos kalnai – tai tikra žygių į kalnus mokykla bei pasiruošimas kitiems kalnams pažinti“?

Slovakijos Aukštuosiuose Tatruose keliaujant  žymėtomis trasomis ir neišklystant iš jų galima gana saugiai įveikti nemažai trasų. Į kalną galima įlipti ir nusileisti nesunkai telpant į vienos dienos rėmus. Čia gali keliauti tiek pradedantys tiek įvairaus fizinio pasiruošimo lygio turistai.

 

Kokiu principu kopiate į kalnus?

Į Tatrus kopiama palaipsniui. Programa sudaryta principu – nuo lengvesnio prie sunkesnio, su poilsio diena viduryje žygio. Aplankome Pieninų ir „Slovensky raj” nacionalinius parkus. Paragaujame slovakų nacionalinių patiekalų Zboinickos kolyboje.

 

Kiekvienas keliaujantis į Slovakiją gali rinktis iš skirtingų nakvynės vietų?

Mūsų numatytose programose galima rinktis keturias nakvynės vietas: nakvynę palapinėse, viešbutyje, nameliuose (bungalovose) arba kalnuose esančiuose nameliuose „chatose“.

 

Ar kopiant į aukštuosius Tatrus reikia būti puikiai fiziškai pasiruošusiu ir patyrusiu žygeiviu?

Einant į lengvesnius žygius rimtas fizinis pasiruošimas nebūtinas. Bet pasirinkus tokius žygius kaip lipimas į Rysy, Krivan, Slavkovsky štit kalnus ar įveikiant Priečne sedlo kalnų perėją, jau reikalingas rimtesnis fizinis pasiruošimas. Bet pajutus kad neįveiksite vienos ar kitos trasos visada yra galimybė grįžti atgal.

 

Kokie yra vietiniai Slovakijos žmonės? Ar jie svetingi?

Slovakai yra savimi pasitikintys bei savo nuomonę turintys, išdidūs kalnų žmonės. Turistams jie visada svetingi ir paslaugūs.

 

Kuo ši kelionė išsiskiria iš kitų Gyvenkime aktyviai vadovaujamų kelionių?

Būtent žygis Slovakijos Tatruose turėtų būti jūsų pirmas žygis į kalnus, kaip vienas lengvesnių. Visada sakau, kad mes rekomenduojame lipti į kalnus laiptų principu – nuo lengvesnio iki sunkesnio.

 

Kuri viršukalnė Slovakijos Tatruose jus labiausiai žavi? Kodėl?

Lipimas į Krivan kalną mane visada žavi, kaip ir kiekvieną save gerbiantį slovaką, kuris per savo gyvenimą turi būtinai į jį užkopti. Šiame žygyje nėra chatų, tad pailsėti ir pasislėpti nuo gamos negandų nėra kur, o užlipus į smailią viršūnę atsiveria stulbinantis vaizdas į Tatrus.

 

Kas kopimo į kalnus metu yra lengviausia ir sunkiausia?

Lengviausi dalykai Tatruose yra keliavimas naudojantis keltuvais ir funikulieriais. Lipti stačiai yra aišku sunkiau. Leistis nuo kalno, be abejo lengviau, bet paspartinus žingsnį atsiranda traumos pavojus, juk takeliai daugiausia akmenuoti. Keliautojams visada primename, jog reikia būti atsargiems.

 

Kuo keliautojai dažniausiai lieka sužavėti? Kas juos pakeri Slovakijos Tatruose?

Labiausia sužavi puiki gamta: žali stačiomis viršūnėmis kalnai, skaidrios šaltos upės, spalvingi ežerai, puikiai įrengtos trasos neleidžiančios ir nepatyrusiems turistams paklysti, sutikti švilpikai, gemzės ir žinoma, prieinamos kainos.

 

Ar tiesa, kad kelionės metu maistą gamina kalnų vadovai?

Priklausomai nuo kelionės tipo maistą galima užsisakyti viešbutyje nešantis tik „sausą davinį“ pietums. Arba gamintis patiems, prižiūrint vadovų. Bet tai daugiau aktualu gyvenant palapinių miestelyje. Aišku pietus galima pavalgyti ir kalnuose esančiose chatose, savęs neapsisunkinant papildomu kroviniu.

 

Kodėl kelionės metu reikalingas draudimas?

Bet kokioje išvykoje į užsienio šalį rekomenduojame apsidrausti kelionės draudimu, sumažinant riziką ištikus traukai ar sunegalavus. Taip pat rekomenduojame prie savęs visad turėti Europos sveikatos draudimo kortelę, ji reikalinga suteikiant pirmąją medicininę pagalbą nemokamai. Tuo galėjau ir pats įsitikinti, kuomet vienam iš žygeivių prireikė siūti žaizdą.

 

Kada organizuojate keliones į Slovakiją? Yra dvi skirtingos programos?

Paprastai organizuojame keliones vasarą. Šiemet bus penkių dienų gana lengva kelionė į Slovakijos Aukštuosius Tatrus. Bei septynių dienų kelionės birželio, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais aplankant ne tik Aukštuosius Tatrus bet ir Peninų bei Slovensky raj  nacionalinius parkus.

 

Vadovaujamas Gyvenkime aktyviai Slovakijos keliones gali rasti šiose nuorodose:

Trumpas žygis Slovakijos Tatruose: birželio 29 d. – liepos 3 d.

– Žygis į Aukštuosius Tatrus: rugpjūčio 24 – 29 d.  ir rugsėjo 7 – 13 d.

 

Jeigu turite klausimų ir norite keliauti kartu, tuomet rašykite mums bendruoju el. paštu – info@gyvenkimeaktyviai.com

Post a Comment