Žygiavimo ir kalnų nauda keliautojui

Gyvenkime aktyviai

Žygiavimo ir kalnų nauda keliautojui

Mes daug judame, todėl žinome kokią naudą, tai duoda ne tik mums, bet ir jums. Kopdami į kalnus, įveikiame savo fizines bei ir psichologines galimybes. Žygiavimas gerina ne tik fizinę ištvermę, sveikatą, bet ir padeda susirasti naujų draugų. Keliaujame grupėmis, todėl žygiuodami daug bendraujame ir taip sukuriame glaudų tarpusavio ryšį, skatiname vieni kitus kopti ir nesustoti, padedame vieni kitiems. Žinoma, daug fiziškai judant ir kopiant į kalnus svarbu daryti dažnas, bet trumpas pertraukas, jog įšilę nuo judėjimo raumenys, gretai neatvėstų ir nesusižalotume. Norime pasidalinti savo atradimais, kokias naudas suteikia žygiavimas ir kalnų jėga.

 

  • Tampame laimingesni

Juk mes ne tik daromės fiziškai stipresni, bet ir vieningesni. Į kalnus kopiame kaip komanda, todėl susiburia bendruomenė, kuri dalinasi įdomiomis istorijomis, gyvenimiška patirtimi. Taip pat nuolatos grožimės įspūdingais kalnų vaizdas. Kalnai išlaisvina, padeda pamiršti visas problemas, kurias paliekame kalno apačioje, o kopdami į kalnus susitelkiame į juos, gėrimės jų didybe, laisve ir energija. Pasikrauname kalnų jėgos, sustiprėjame viduje, o tai ir sukuria laimės ir harmonijos jausmą.

 

  • Padeda virškinimui

Vaikščiojimas padeda greičiau suvirškinti maistą. Kalnuose mes valgome daug energijos suteikiančio maisto – riešutai, razinos, juodas šokoladas, duona, lašiniai ar konservuoti produktai, pvz. tunas. Tai padeda mums ilgai išlikti aktyviems ir neaptingti, o judėdami mes greitai suvirškiname maistą. Pačiuose kalnuose nevalgome labai daug, kad neaptingtume ir išliktume žvalūs, todėl karštą maistą gaminame tik sugrįžę į stovyklas (arba gaunate jau pagamintą maistą, jeigu apsistojate viešbučiuose). Žinoma, labai svarbu – ką jūs valgote, kalnuose nepatariame valgyti daug riebaus maisto ar vartoti alkoholį, tai apsunkins jūsų aktyvias atostogas ir sulėtins grupę su kuria keliaujate. Kalnuose patariame būti atidiems savo mitybai.

 

  • Stiprina imunitetą

Grynas kalnų oras mus gydo, leidžia „pailsėti galvai“, skaidrina mintis ir stiprina imunitetą. Kuo daugiau judame lauke, tuo daromės atsparesni įvairiems virusams, juk būdami lauke grūdiname save. Stipriname savo svarbiausią „kūno aparatą“ – širdį.

 

  • Padeda „persikrauti“

Dažnai žmonės, kurie su mumis žygiuoja į kalnus būna labai pavargę nuo kasdieninės rutinos – darbo, veiklos, kuri diena iš dienos yra panaši. Daug dirbantys žmonės nori išeiti į kalnus, atsipalaiduoti vien tam, kad jų mintys vėl susidėliotų, keliautojai kalnuose persikrauna, o tai jiems padeda surikiuoti mintis ir į kasdieninį gyvenimą grįžti visiškai kitokiems. Visiems reikia atsilaiduoti, visi esame tiesiog žmonės, todėl pasikrauti, leisti galvai pailsėti yra tiesiog būtina. Taip mes vėl tampame savimi, tampame kūrybingi ir pasaulį pamatome kitomis – šviesiomis akimis.

 

  • Augina ištvermę

Žygiavimas ypač naudingas raumenims, nes vaikščiojant juda visi žmogaus raumenys. Kartais žmonės kalnuose pajudėję intensyviau pradeda jausti nedidelį raumenų skausmą, bet taip yra todėl, kad kūnas būna suglebęs, tačiau to nereikia bijoti. Svarbiausia – nesustoti ir judėti, tai duos puikių rezultatų. Jūsų raumenys taps stipresni, padidės ištvermė, pagerės vidinė savijauta.

 

  • Aprūpiname kūną deguonimi

Žygiuojant gryname ore plaučiai yra valomi ir gausiai aprūpinami deguonimi. Kvėpuodami kalnų oru pradėsite ne tik geriau jaustis, bet kūnas gaus didesnį ir geresnį deguonies aprūpinimą, o tai gerins jūsų sveikatą.

 

Linkime aktyvių ir naujus potyrius atnešančių kelionių kalnuose!

Post a Comment