100 km. žygis Aplink Kauną. Įspūdžiai ir rekomendacijos.

100 km. žygis Aplink Kauną. Įspūdžiai ir rekomendacijos.

Kauno trasa yra jau 2-oji mūsų 100 km. žygiuose. Įveikę šį maršrutą (per vieną dieną), norime pasidalinti mūsų įžvalgomis. Šis tekstas yra mūsų asmeninė nuomonė, todėl visuomet siūlome žygius išbandyti patiems ?

 

Trumpai apie taką: „Takas Aplink Kauną” skirtas visiems, norintiems praleisti laisvalaikį aktyviai, kartu susipažįstant su rečiau matomomis Kauno ir jo apylinkių vietomis. Bendras trasos ilgis – beveik 100 kilometrų (tiksliau 93 km.). Tad norėdami įveikti visus 100 kilometrų, Jums reikės šiek tiek paimprovizuoti. Patariame papildomų kilometrų planą „susidėlioti“ iš anksto prieš žygį.

 

Bendra mūsų žygio statistika:

  • Įveiktas atstumas: 104 km.
  • Laikas: 21:40 h.
  • Sudeginta kalorijų: 5104 kcal.
  • Vidutinis greitis: 4,62 km/h.
  • Žingsniai: 129936 žingsn.
  • Suminis aukštis: 1603 m.

 

Žygio įvertinimas (Kiekvienas punktas vertinamas žvaigždutėmis (5 puiku/sudėtinga – 1 blogai/lengva):

 

Sudėtingumas ⭐️⭐️⭐️

Maršrutas nėra pats sunkiausias (jeigu taip galima būtų kalbėti apie 100 KM. Žygį ?). Vertikalaus pakilimo yra, tačiau jis beveik dvigubai mažesnis nei take aplink Vilnių. Kaip pirmąjį 100 km žygį galite rinktis būtent Kauną ?

 

Kelio danga ⭐️⭐️⭐️

Tai labai svarbu tokio ilgio žygiuose. Kuo minkštesnė danga, tuo lengviau eiti. Deja, Kauno take beveik pusę kelio reikia žygiuoti urbanizuotose vietose. Automatiškai tas lemia ėjimą kieta danga (asfaltu, keliu, pėsčiųjų taku). Dar vienas deja, yra atkarpų, kuriose reikia eiti automobilių važiuojamu keliu. Judėjimas nėra ypatingai didelis, tačiau pasisaugoti ir dėvėti atšvaitus būtina.

 

Tako žymėjimas ⭐️

Jo absoliučiai nėra. Turėkite tai omenyje prieš žygiuodami ir gerai išnagrinėkite žemėlapį.

 

Navigacija/ žemėlapis ⭐️⭐️⭐️

Maršrutą galite atsisiųsti „gpx” formatu kaunasiloveyou(↩️ nuoroda) puslapyje arba išsisaugoti į Google maps.

Visa tako linija tikrai gana aiški ir gerai matoma žemėlapyje, bet… kai kuriose vietose žemėlapis nuveda į sunkiai praeinamus „brūzgynus” arba dažnesniu atveju nuveda į nepraeinamą vietą ir tenka ieškoti tako/alternatyvų pačiam. Kur galite apeiti „neaiškias vietas“, skaitykite žemiau.

 

Kraštovaizdis ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Gal miškingu plotu Kaunas nusileidžia Vilniui, bet tikrai nenusileidžia gamtos grožiu.

 

Vandens čia daug! 12 Kilometrų eisite šalia Kauno Jūros / Kauno Marių. 5 km. šalia Neries upės. 17 km. šalia ilgiausios Lietuvos upės – Nemuno.

 

Taip pat žygiuosite miškingose vietovėse: Panemunės šile, Kauno Marių regioniniame parke, Lampėdžiuose/ Nemuno ir Nevėžio  santakos draustinyje, Kleboniškio miške, Kamšos botaniniame – zoologiniame draustinyje.

 

Na ir lankytinų objektų take apsčiai: Panemunės tiltas, Kauno hidroelektrinė ir jos kraštovaizdis, Pažaislio vienuolynas, I pasaulinio karo bunkeriai, Kauno fortai, Tado Ivanausko sodyba, Aleksoto apžvalgos aikštelė, Kauno pilis.

 

Infrastruktūra ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Takas eina aplink visą Kauną. Jeigu gyvenate Kaune, tikrai nebus sunku „įsimušti” į taką. Netgi ėjimas iki tako iš namų pataps privalumu nes Kauno rato ilgis – 93 km., tad 7 kilometrai lieka jūsų improvizacijai. Jau minėjome, kad daugiau nei pusę tako veda per apgyvendintas teritorijas, tad atvažiuoti su viešuoju transportu iki žygio pradžios tikrai įmanoma.

 

SVARBU. Galite imti mažiau maisto bei vandens į kuprines. Pasipildyti „atsargas” galėsite ir parduotuvėse, kurių maršrute rasite.

 

Apžvelgsime visas tako atkarpas. Žemėlapyje pamatysite oficialų „ilovekaunas“ tako žymėjimą – raudona spalva. Mūsų ėjimo linija pažymėta – juoda spalva.

 

Žemieji Šančiai –  Panemunė – Panemunės šilas – Vičiūnai – Pažaislis (14 km)

Lengva

 

Startavome nuo Žemųjų Šančių paplūdimio ir ėjome link Panemunės tilto. Kirtę tiltą pasiekėme Panemunės šilo paplūdimį. Patariame eiti ne pėsčiųjų taku, o takeliu šalia Nemuno. Taip startuosite su pačiais gražiausiais vaizdais į ilgiausią Lietuvos upę. Vėliau takas iki Kauno Marių ganėtinai aiškus ir įdomus, kadangi kirsite Panemunės šilą bei Kauno hidroelektrinės užtvanką.

 

 

Pažaislis – Jachtklubas – Lakštingalų slėnis –  Palemonas (10 km)

Sunki

 

Visa atkarpa veda labai gražiu, bet sudėtingesniu taku šalia Kauno Marių. Vaizdingą kraštovaizdį garantuoja „Kauno Jūra“, paplūdimiai, ir aukšti šlaitai bei skardžiai šalia vandens. Dėl gražių vaizdų reikės pasistengti bei kopti ir leistis stačiais šlaitais. Einant šiose vietose reikės būti atidžiam, kadangi takas kartais veda vos pastebimu takeliu (žemėlapyje pažymime sunkiau randamą taką).

 

 

Palemonas – Karmėlavos miškas – Kauno LEZ – Ramučiai (9,5 km)

Lengva

 

Mažiau įdomesnė atkarpa. Reikės kirsti geležinkelio bėgius (nors įspėjama, kad pereiti bėgių negalima) bei Vilnius – Kaunas magistralę (takas po viaduku). Eidami link Neverionių kapinių pasiekiame Karmėlavos mišką. Jame yra labai „purvinų“ atkarpų, jų galite išvengti eidami šalia kelio mišku. Jūsų batai Jums padėkos :D. Toliau trasa Jus nuves šalia „Continental“ ir „Hollister“. Šiuo metu kelias yra tvarkomas, todėl eikite tiesiai link Ramučių (žiūrėti žemėlapyje).

 

 

Ramučiai – Smerties kalnas – Kleboniškio miškas (12.5 km)

Lengva

 

Šią atkarpą įveikėme šiek tiek kitaip nei buvo nurodyta „WeLoveKaunas“ puslapyje. Mes pasirinkome ėjimą iki I-ojo pasaulinio karo bunkerių bei leidomės Neries link. Nekilome į Smerties kalną, o į Kleboniškio mišką įėjome už Naujasodžio. Šioje atkarpoje rekomenduojame pasirinkti „ilovekaunas“ variantą (galite pamatyti žemėlapyje).

 

 

Kleboniškio miškas  – Panerys – Šilainiai – Veršvo slėnis (10 km)

Lengva

 

Išėjus iš Kleboniškio miško patenkame į labiausiai urbanizuotą vietą. Einame Baltų prospektu, čia galite planuoti sustojimą pavalgyti ar nusipirkti vandens, užkandžių ar pan. Viskas apsiverčia „aukštyn kojomis“ kai pasiekiame Veršvo slėnį. Šioje vietoje takas „dingsta“ ir ėjimas šalia veršvos upelio patampa labai sudėtingu. Šią atkarpą pasiekėme jau sutemus, todėl (net po dviejų bandymų) teko apsisukti ir grįžti prie pagrindinės gatvės. Rekomenduojame atsisakyti minties eiti šalia upelio ir žygiuoti taip, kaip mes (galite pamatyti žemėlapyje).

 

 

Romainių miškas – Žemutiniai Kaniūkai – Nemuno ir Nevėžio santaka – Senasis Lampėdžių paplūdimys (16,3 km)

Vidutiniškai sunki

 

Viena iš gražiausių atkarpų (kartu su Kauno Marių atkarpa). Nepatingėkite ir nusukite nuo Šilainių plento link Veršvų piliakalnio. Kelias malonus jau pavargusioms pėdoms ir vaizdai verti suvaikščiojimo „pirmyn-atgal“. Iki pat Raudondvario plento kelias jus ves miškingomis vietovėmis, tad būkite susikoncentravę ir sekite žemėlapio nuorodas. Nemuno – Nevėžio santakoje bei pačiuose Lampėdžiuose rekomenduojame žygiuoti dieną. Kraštovaizdis čia labai gražus.

 

 

Lampėdžiai – Obelynė – Akademija – Noreikiškės – Aleksotas (12,6 km)

Vidutiniškai sunki

 

Take link Kačiarginės pasukame į kairę ir pradedame kilti link Tado Ivanausko Obelynės sodybos. Dar spėsite pasigerėti Obelynės parku, bet vėliau Akademijoje įžengsite į labiau urbanizuotas vietoves. Praėję VDU II rūmus (Universiteto gatvėje) turite patekti prie Noreikiškių tvenkiniu. Norint juos pasiekti naudokitės mūsų nuorodomis (žiūrėti žemėlapyje). Vėliau pateksite į gyvenamųjų namų kvartalus, norint rasti praėjimą pro juos, taip pat reikės pasukti galvą 😀 Ėjimas link Linksmasodžio ves asfaltuotu keliu. Būkite atsargūs ir devėkite atšvaitus. Už Linksmadvario takas ves žemyn link Marvelės. “Prarasite” aukštį, tad vėliau link Aleksoto apžvalgos aikštelės turėsite lipti laiptais arba galite naudotis funikulieriumi, kuris greičiausiai neveiks. Norint išvengti ėjimo “aukštyn-žemyn” eikite S.Dariaus ir S.Girėno gatve į dešinę.

 

 

Aleksotas– Freda – Birutė – Seniava –  Jiesia – Žemieji Šančiai – Freda (19,5 km)

Vidutiniškai sunki

 

Šioje atkarpoje įspūdingiausia atkarpa nuo Svirbės upelio slėnio. Takas ves šalia geležinkelio bėgių mišku. Romantikos gerbėjams ši atkarpa labai patiks. Paskutinėje žygio atkarpoje dar reikės pakilti iki Jiesios atodangų. Vėliau pasieksite Nemuną ir ilgiausia Lietuvos upė vėl jus apdovanos gražiais vaizdais. Mes perėjome Panemunės tiltą bei žygiavome link „Žalgirio arenos“, pasukę atgal grįžome atgal į Žemuosius Šančius. Čia ir pabaigėme savo žygį. ?

 

 

Post a Comment