TOP 10 krypčių į kurias keliaujame

Gyvenkime aktyviai

TOP 10 krypčių į kurias keliaujame

1. Nepalas – Everesto bazinė stovykla

Šių metų balandžio mėn. pradžioje leidomės į fantastišką kelionę link didžiausio pasaulio kalno – EVERESTO! Pasiekėm bazinę stovyklą ir užlipome net iki 5,6 km aukščio. Nepalas ir Himalajai – tai kiekvieno kalniečio Meka. Į ją privalome nukeliauti, nes aplinka – FANTASTIŠKA!

Gyvenkime aktyviai

 

2. Tanzanija – Kilimandžaras

Kilimandžaro vulkaninio masyvo kraštovaizdis yra labai įvairus, bet tai normalu. Kalnas yra tokio aukščio, jog eina per kelis gamtos zoniškumus. Link kalno pradedame eiti žaliais tropiniais miškais, o gamta nyksta didėjant aukščiui. Visiems ypač patinka dykuma. Įspūdingiausiai viskas atrodo nuo pačios Kilimandžaro viršūnės (5895 m), atsiveria nuostabūs nematyti vaizdai ir žinoma tikroji motina AFRIKA! Tačiau norint išvysti šį nuostabų vaizdą, reikalingas tiek fizinis ir psichologinis pasiruošimas, kuris priklauso tik nuo pačių keliautojų. Teoriškai 70-80% bandančių iškelia rankas Kilimandžaro viršūnėje! Sausio mėnesį vėl keliausime į šią stebuklų šalį 🙂 Žiūrėti čia.

 

3.  Juodkalnija – Durmitoro kalnų masyvas

Vasarą keliavome į Juodkalniją ir pasinėrėme į pasakiškąjį Durmitoro kalnų masyvą! Durmitoras – kalnų masyvas ir nacionalinis parkas šiaurės Juodkalnijoje. Kelionės metu įkopėme į aukščiausią Durmitoro viršukalnę – Bobotov Kukas (2522 m), aplankėme Taros kanjoną. Durmitoro masyvas, Taros kanjonas, dalis Komarnicos plynaukštės įtraukta į Durmitoro nacionalinį parką, kuris užima 390 km², o 1980 m. šis parkas paskelbtas UNESCO pasaulio paveldo objektu. Visoje mūsų nuostabioje kelionėje daugiausiai jaukumo sukelia ilgi vakarai prie laužo ir mėgavimasis vienas kito draugija!

Gyvenkime aktyviai

 

4. Slovėnija – Triglavas – Julijos Alpės

Slovėnijos šalies mažumą tarsi atperka didingi, į dangų besistiepiantys Alpių kalnai! Keliavome į gražiąsias Julijos Alpes (tai pietinių klintinių Alpių dalis), kur įsikūręs Triglavo nacionalinis parkas, jame ir leidome daugiausiai savo laiko. Užkopėme į aukščiausią Slovėnijos viršūnę – Triglavą (2864 metrai). Šios viršūnės šturmavimui prireikė net trijų dienų ištisinio žygio, keliaujant nuo vienos kalnų trobelės iki kitos. Parko išskirtinumas – grynas švarus vanduo, gilūs tarpekliai ir kanjonai, neliesto pirmykščio miško likučiai.

Gyvenkime aktyviai

 

5. Italija  – Cinque Terre – kalnai ir jūra

Cinque Terre – penkių žemių rojus, nepaliksiantis nė vieno abejingo! Tai pilna nuotykių kelionė Italijoje – kalnai, jūra, saulė, kvapą gniaužiantys vaizdai – viskas, ko reikia kad tai taptų viena įsimintiniausių kelionių! Trasa, kuria einame yra National Geographic žurnalo išrinkta viena geriausių pasaulyje, o nacionaliniame parke Cinque Terre esantis takas yra tarp 20 pačių gražiausių! Šis takas, jungiantis net šešis nuostabius miestus, veda aukštais ir atkarpomis stačiais šlaitais, kuriuos skalauja jūra. Ant šlaitų matomi stulbinančios architektūros ir įvairiaspalviai pastatai, kuriuos puošia savita istorija ir legendos. Šioje kelionėje išvystame patį įstabiausią duetą – kalnus ir jūrą!

Cinque Terre

 

6. Marokas – Tubkalis – Atlaso kalnai

Kelionės metu užkopiame į aukščiausią Atlaso kalnų viršukalnę – Tubkalą (4167 m). Viršūnės įveikimui mums prireikia net kelių dienų. Sacharos dykumoje mėgaujamės nuostabia terapija sielai – dykumų platybėmis, kupranugarių draugija ir kerinčiomis žvaigždėmis naktį. Prie Atlaso vandenyno pailsime tiek fiziškai, tiek psichologiškai. O visą kelionę vainikuojame Marakeše – spalvingas ir didingas turgus, kuriame išmoksite derybų meno, tai miestas, kuris niekada nemiega ir neleidžia nuobodžiauti svetimšaliams. Ši kelionė jums leidžia pažinti Maroką ir mėgautis šalies svetingumu.

Gyvenkime aktyviai

 

7. Šveicarija – Alpės

Kelionė po Šveicarijos Alpes – viena vaizdingiausių kalnų išvykų, į kurias galima leistis. Net du trečdalius šalies teritorijos užima kalnai, kurių dalis yra padengta amžinaisiais sniegynais ir ledynais. Ši mūsų vadovaujama kelionė ypatinga tuo, kad visą laiką praleidžiame kalnuose – taigi ne tik kopiame, bet ir miegame, ir gaminame maistą Alpėse, tai ištvermės reikalaujanti kelionė! Kopimo į kalnus metu grožimės įspūdingais Alpių kalnais, didingais slėniais bei žinoma, tik čia galime išvysti tiktąjį Alpių simbolį – Materhorną (4478 m), juk ne šiaip sau jis puošia Toblerone šokolado pakuotę. Taip pat aplankome nuostabųjį Reino krioklį esantį Šafhausene – vandeningiausią krioklį Europoje. Jo aukštis – 23 metrai, plotis – 150 metrų. Lankomės ir Zermatt (1620 m) miestelyje, kuris yra tarp gražiausių pasaulio kalnų kurortų dešimtuko.

Gyvenkime aktyviai

 

8. Austrija – Alpės – STUBAI

Alpės – pats nuostabiausias Europos turtas, kurį mes tyrinėjame pėsčiomis, žygių į kalnus metu. Pati Austrija puikiai kalnų žygiams išvystyta šalis, kadangi į daugelį kalnų nereikia kopti nuo pat ankstyvo ryto, nes iki tinkamos kopimo vietos mums padeda pasikelti kalnuose išvystytas transportas – keltuvai. Kelionės metu kopiame į STUBAI slėnyje esančias viršūnes: Elferspitze (2505m), Serles (2717 m), Hoher Burgstall (2611 m), o įveikus visas šias viršūnes gauname dovanų Seven Summits marškinėlius! Austrijoje gausu jaukių slėnių, kurie apsupti didžiulių kalnų. Pats didžiausias Grosgloknerio kalnas siekia net 3798 metrų. Kelionės metu ne tik išvystame alpines pieveles, kuriose ganosi karvių ir avių kaimenės, bet ir galite pastatyti savo „laimės kalnelį“ arba išbandyti vasaros rogutes – Sommerrodelbahn 2,8 km ilgio trasą, kuria leidžiamasi žemyn nuo kalno viršūnės.

Gyvenkime aktyviai

 

9. Slovakija – Tatrai

Aukštieji Tatrai yra kaip mini Alpės, esančios sąlyginai netoli nuo Lietuvos. Kerinčios savo žalumu, vandeningumu, švariomis šaltomis upėmis bei įvairios spalvos ežerais. Keliaujant galima sutikti švilpikų, lapių ir gemzių. Kalnuose gerai sutvarkyti turistiniai takai, jie sužymėti įvairiomis spalvomis, keliavimui puikiai paruošti žemėlapiai. Tad galima nesunkiai susiplanuoti kelionių maršrutus būnant dar namuose. Turistams pavalgyti, pailsėti arba užsisakyti nakvynę galima kalnų nameliuose vadinamose „chatose“. Tik Tatruose galite išvysti vienintelius Europoje šerpus, kurie visus būtiniausius daiktus (skirtus chatoms) gabena ant pečių. Dažnu atveju neša net 50-100 kg krovinius. Slovakijos kalnai – tai tikra žygių į kalnus mokykla bei pasiruošimas kitiems kalnams pažinti.

 

Slovakijoje turime kelis tipus kelionių: Zona 1, sporto stovykla, žieminė Slovakija.

Gyvenkime aktyviai

 

10. Ukraina – Karpatai – Hoverla

Kelionės metu užkopiame į aukščiausią kalną ir aukščiausią Ukrainos tašką, kuris yra iškilęs Karpatuose – Hoverlą (2061 m). Ukrainos kraštovaizdį daugiausia sudaro derlingos lygumos arba stepės ir plynaukštės, vagojamos didelių upių. Šalis įdomi ne tik kraštovaizdžiu, kultūra, bet ir tradicine virtuve. Būdami Ukrainoje pasijausite lyg laiku sugrįžę atgal į praeitį, o tai tik priduoda ypatingo prieskonio mūsų kelionėje!

Gyvenkime aktyviai

 

Tie, kas drauge žygiavote kalnuose, tikrai žinote, kad jūsų laukia nutrinti kojų pirštai, sunki kuprinė ir saulės nugairintas veidas. Tačiau taip pat žinote, kad niekas nepakeis gryno kalnų oro ir jų grožio, poilsio nuo miesto šurmulio ir jausmo, kuris aplanko, kai vakare pasieki kalnų namelį ar palapinę, o gal viešbutį. Naktį stebi žvaigždžių jūrą danguje, o rytą pasitinki matydamas, kaip kalnus apšviečia pirmieji saulės spinduliai. O tie, kam tai bus pirma kelionė į kalnus, pasiruoškite vietos neišdildomiems įspūdžiams, nes jų bus su kaupu.

 

Prie kerinčio mūsų sąrašo greitu metu prisijungs Norvegijos, Kroatijos, Rusijos ir Islandijos kalnai 😉

Post a Comment