Egzotiškas kalnų žygis Maroke | AFRIKA

Egzotiškas kalnų žygis Maroke | AFRIKA

1359Eur asmeniui

Tai vienas egzotiškiausių nuotykių mūsų „repertuare”, kuriame įkopsime į aukščiausią Atlaso kalnų viršūnę!

Mūsų „Gyvenkime Aktyviai” komanda vadovaus šio žygio grupėms. Kelionės organizatorius – mūsų draugai „UAB TravelDeals LT” –  Makalius.lt

 

Registracijos formą rasite Makalius.lt puslapyje: https://www.makalius.lt/kelioniu-idejos/zygis-i-kalnus-egzotiskame-maroke/

 

Maroke gamta sujungia auksinius paplūdimius, Viduržemio jūros ir Atlanto vandenyno bangas, Sacharos dykumą, snieguotas kalnų viršūnes ir iš jų trykštančias sraunias upes, kedrų miškus ir giraites, kuriose auga apelsinmedžiai bei žydi migdolai.

 

Per daugiau nei savaitę truksiančią kelionę užkopsime į aukščiausią Atlaso kalnų viršukalnę – Tubkalį (4167 m). Sacharos dykumoje pasimėgausime nuostabia terapija sielai. Saulė, vėjas, šiluma ir visa supanti tyla bei ramybė. Žinoma, sustosime palydėti saulės ir apsistosime vietinių berberų stovykloje, kur vakarieniausime ir praleisime naktį taip vadinamame „Penkių milijonų“ žvaigždučių viešbutyje. 🙂 Prie Atlaso vandenyno pailsėsime tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Taip pat aplankysime ir Marakešą – miestą, kuris niekada nenuobodžiauja.

 

Gyvenkime aktyviai kviečia aplankyti šią nuostabią ir spalvingą šalį bei patirti naują nuotykį kartu!

 

Kelionių datos:

 

 • 2024.11.12-21 d.

 

Kas įskaičiuota į kelionės kainą?

 

 • 7 nakvynės (iš 9 nakvynių);
 • Lėktuvo bilietai;
 • Pusryčiai: 6 kartus;
 • Pietūs: 4 kartus;
 • Vakarienės: 4 kartus;
 • Prie batų besitvirtinančios nagės (kopimui į Tubkalą);
 • Pervežimas: Marakešas – Savira – Imlilis – Merzouga – Marakešas;
 • Vietiniai kalnų vedliai į Toubkalį;
 • Grupės ir kalnų vadovo paslaugos;
 • Turas į dykumą.

 

Kas neįskaičiuota į kelionės kainą?

 

 • 2 nakvynės, 2 pusryčiai, 1 pietūs ir 2 vakarienės Jebel Toubkal – 65 Eur asmeniui;
 • Arbatpinigiai vietiniams gidams (iki 5/8 eur. galima nuspręsti savarankiškai);
 • Asmeninės išlaidos.

 

Naudinga informacija:

 

 • DĖMESIO! Kelionei BŪTINAS galiojantis asmens dokumentas – Lietuvos Respublikos piliečio pasas, galiojantis ne trumpiau nei 6 mėnesius po kelionės pabaigos!
 • Riboto judumo žmonėms ši kelionė netinkama.
 • Kelionės programa, atsižvelgiant į nenumatytas oro, eismo sąlygas ar kitas aplinkybes, gali keistis.
 • Kelionės organizatorius: „UAB Traveldeals LT” (Makalius).

 

Kontaktai

 

 • Jeigu turite klausimų susijusių su žygiu, kreipkitės bendruoju el.paštu – info@gyvenkimeaktyviai.com.
 • Jeigu turite klausimų dėl registracijos, kelionės sutarties ir apmokėjimo, susisiekite su Makalius.lt vadybininkais.

 

Įsimenančias kelionės ištraukas gali pažiūrėti čia:

Jebel Toubkal | Marokas

10 dienų
 • Išvykimas
  Vilniaus oro uostas - Maroko oro uostas.
 • Rekomenduojama apranga
  Šilti drabužiai lipant į kalnus ir lengvi drabužiai būnant dykumoje ir prie jūros.
1
1 diena
Iš Lietuvos skrisite į Maroką – spalvingąją ir egzotiškąją šiaurės Afrikos šalį. Čia gamta sujungia auksinius paplūdimius, Viduržemio jūros ir Atlanto vandenyno bangas, Sacharos dykumą, snieguotas kalnų viršūnes ir iš jų trykštančias sraunias upes, kedrų miškus ir giraites, kuriose auga apelsinmedžiai bei žydi migdolai. Vakare atvyksite į Marakešą – seniausią ir vieną svarbiausių miestų. Jis vadovaujasi pasakymu: „Jeigu tau nepatinka nuobodžiauti, Marakešui tu tiksi“. Miestui taip pat nepatinka nuobodžiauti! Jau per pirmąsias akimirkas pajusite išskirtinį Maroko oro dvelksmą, kuriame susimaišę tūkstančiai prieskonių ir maisto kvapų. Atvykus, keliausite ilsėtis arba savarankiškai vakarieniauti į miestą. Nakvynė Marakeše.
2
2 diena
Tolimesnė pažintis su Marakešu. Turėsite galimybę patyrinėti niekada nemiegantį Marakešą, o vietinis gidas papasakos apie šį nepaprastą miestą. Vėliau vakarieniauti galėsite siautulingoje Džemaa el Fna aikštėje, kurioje patiekalų įvairovei nėra ribų. Šioje aikštėje pojūčiai „dirbs“ visu pajėgumu: akys raibs nuo spalvų, uoslė nuo kvapų, ausys gaudys galybę garsų! Grįžimas į viešbutį, nakvynė.
3
3 diena
Pusryčiaujame. Važiuosime iki Imlil kalnų miestelio, nuo kurio pradėsime žygį į Atlaso kalnus, truksiantį 6-7 valandas. Kalnų namelis yra įsikūręs 3208 metrų aukštyje. Žygiuodami link nakvynės vietos, galėsite pasigrožėti Atlaso kalnų slėniais bei nuostabiais gamtos vaizdais. Pakeliui aplankysime keletą autentiškų berberų kaimų. Kalnų takeliu pakilsime iki švento ir piligrimystės idėjomis užvaldyto kaimo Sidi Chamharouch (2320m). Į šį kaimą kopia visi norintys išsigydyti ligas ir išvaikyti lydinčias negandas. Teigiama, kad kalnų šaltinio vanduo, esantis šiame kaime, turi stebuklingų galių. Išbandysime jo galias! Kylant į viršų atsivers tikra Atlaso kalnų didybė. O eidami išmoksime kelių esminių gyvenimo taisyklių: asilas visada teisus – jį verta praleisti siaurame takelyje. Palengva, sustodami neįtikėtino gaivumo apelsinų sulčių stiklinei, keliausime iki mūsų tikslo: Refugee de Toubkal kalnų namelio. Čia pavakarieniausime, ilsėsimės ir kaupsime jėgas kitos dienos žygiui.
4
4 diena
Kelsimės ryte ir pradėsime kopimą į Tubkalio kalno viršūnę, kuri yra aukščiausia Atlaso kalnuose (4167 m.). Kalnas yra įveikiamas daugeliui (techniškai nėra sudėtingas). Pakilę virš debesų pasigrožėsime saulėtekiu ir kvapą gniaužiančiais vaizdais bei pradėsime leistis atgal iki kalnų namelio (kopimas į viršų ir žemyn – apie 7 val.). Tie, kurie nenorės kopti, galės ilsėtis kalnų namelyje ir laukti grįžtančiųjų bendrakeleivių. Grįžus į namelį mūsų lauks soti vakarienė ir dar viena nakvynė namelyje kalnų apsuptyje.
5
5 diena
Papusryčiavę, lengvu žingsniu trauksime žemyn link Imlilio miestelio, iš kurio pradėjome žygį. Keliaudami neskubėsime, grožėsimės vaizdais, medituosime kalnuose. Nespėjus ateiti vakarui, pasieksime Imlilio miestelį, čia vakarieniausime. Dalinsimės dar „karštais“ įspūdžiais apie aukščiausią Atlaso kalnų viršūnę. Vakarienė ir nakvynė Imlilyje.
6
6 diena
Nors jau būsite įveikę daugiau nei 4000 metrų siekiančią viršūnę, tačiau tai toli gražu ne pabaiga! Anksti ryte papusryčiavę, ruošitės ilgai kelionei link Sacharos dykumos, esančios Maroko rytuose. Per dvi dienas įveiksite apie 500 kilometrų. Tikrai užteks laiko pasigrožėti nepakartojamais kraštovaizdžiais ir juos įamžinti. Toliau važiuodami grožėsitės Dadeso slėniu. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Dadeso slėnyje.
7
7 diena
Pusryčiausite ir tęsite kelionę toliau. Aplankysite Todghos tarpeklį. Kvapą gniaužiantys vaizdai – garantuoti! Slėnis susiaurėja iki tarpeklio, čia uolos stačiai kyla iki 300 m aukščio, siauriausioje vietoje tarpeklis yra vos 9 m pločio. Atvyksite i Merzougą. Antroje dienos pusėje sėsite ant kupranugarių ir kartu su varovu leisitės į Sacharos dykumą. Čia mūsų lauks 2-3 valandų pažintis su dykuma ir ramybė. Žinoma, sustosite palydėti saulės ir apsistosite vietinių berberų stovykloje, kur vakarieniausite ir praleisite naktį taip vadinamame „Penkių milijonų“ žvaigždučių viešbutyje.
8
8 diena
Dar prieš saulei pakylant, sėsime ant kupranugarių ir grįšite iš dykumos. Pasitiksite saulę, pusryčiausite ir pradėsite tolimesnę kelionę. Po pietų atvyksite į Uarzazato miestą, kuriame galėsite aplankyti kino studiją, tad jei esi filmų gerbėjas, čia turėtų tikrai patikti! Vėliau aplankysite ir UNESCO objektą – Ait Benhadu – miestą karščio nugairintose laukymėse, kuriame filmuota daugiau nei 20 filmų, tokių kaip „Mumija“, „Gladiatorius“ ir t.t. Nakvynė Uarzazate.
9
9 diena
Po pusryčių su autobusiuku keliausite per Atlaso kalnus. Atvyksite į Marakešą. Pietausite mūsų draugų marokiečių namuose. Pajusite vietinį svetingumą. Pasistiprinę, pasieksite Saviros miestą, esantį šalia vandenyno. Savira – labai senas Atlanto vandenyno uostas, apjuostas gynybine siena ir bokštais. Saviros senamiestis įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą, kaip XVIII a. pabaigos miesto įtvirtinimo pavyzdys. 6-tame dešimtmetyje Savira pagarsėjo kaip Maroko hipių sostinė, o dabar vadinama „Afrikos vėjo miestu“. Čia galėsite atsipalaiduoti, išsimaudyti, paragauti tradicinės žuvies. Nakvynė Saviroje.
10
10 diena
Kai kelionės pabaiga 2023-06-16: Ryte papusryčiausite ir turėsite visą pusdienį Saviroje. Vėliau keliausite į Marakešo oro uostą skrydžiui atgal į Vilnių. Nakvynė lėktuve, keliausite per Stambulą. Kitos dienos ryte pasieksite Vilnių. Kai kelionės pabaiga 2023-11-15: Ryte papusryčiausite ir keliausite į Marakešo oro uostą skrydžiui atgal į Vilnių. Vėlai vakare grįšite į Lietuvą.
Tours Reviews

POST A REVIEW