Slovakijos Aukštieji Tatrai | EUROPA

Slovakijos Aukštieji Tatrai | EUROPA

329Eur asmeniui

Leiskis į nepamirštamus įspūdžius žadančią kelionę į Slovakiją – nuostabi gamta, nakvynės stovyklavietėje ir smagi kompanija!

 

Mūsų „Gyvenkime Aktyviai” komanda vadovaus šio žygio grupėms. Kelionės organizatorius – mūsų draugai „UAB TravelDeals LT” –  Makalius.lt

 

Registracijos formą rasite Makalius.lt puslapyje: https://www.makalius.lt/kelioniu-idejos/kalnu-zygis-i-aukstuosius-tatrus/

 

Labai dažnai mėgstame sakyti: „Kodėl į Slovakiją? Nes tai: arti, pigu ir labai gražu”. Būtent dėl šių faktorių Slovakijos Tatrus reikia pasirinkti kaip pirmąjį savo žygį kalnuose. Tai vadinamoji – kalnų mokykla. „Mažosios Alpės” (taip vadinami Tatrų kalnai) vilioja daugelį Europos turistų ir 2019 metais Aukštųjų Tatrų regionas buvo išrinktas „patraukliausia Europos turistine kryptimi”.

 

Į Slovakiją atvykstame per 14 valandų ir mus iškart pasitinka gražuoliai kalnai. Taip, Aukštieji Tatrai gal ir žemesni nei Alpės, bet savo grožiu tikrai nenusileidžia. Nors ir aukščio, čia užteks. Tuo galėsite įsitikinti lipdami į aukščiausią Lenkijos viršūnę – Rysy (lipsime iš Slovakijos pusės).

 

Šioje kelionėje pažinsime ir Slovakų kultūrą. Ragausime vietinės „virtuvės” patiekalų bei linksminsimės tradicinėje „Koliboje”, kurioje gros vietiniai romai.

 

Keliausime po 5 – 8 valandų per dieną, grupėmis po 8 – 14 žmonių. Pusryčius ir vakarienę gaminsime patys, pietausime kalnuose. Maršruto sudėtingumas bus parinktas pagal grupės galimybes. Žygio pradžios vietą pasieksime traukinukais arba autobusais. Žygio metu nešimės nedideles kuprines su pietumis, pinigine, šiltesniais rūbais, skraiste nuo lietaus. Kasdien nakvoti grįšime į stovyklavietę. Miegosime palapinėse, nameliuose arba viešbutyje.

 

Kelionių datos:

 

 • 2024.08.08 d. – 14 d.

 

Kelionės kaina asmeniui:

 

 • 329 € Asmeniui už kelionės paketą gyvenant stovyklavietėje;
 • 579 € Asmeniui už kelionės paketą gyvenant dviviečiame viešbučio kambaryje su pusryčiais ir vakariene.

 

Kas įskaičiuota į kelionės kainą?

 

 • Kelionė patogiu 49-59 vietų turistinės klasės autobusu; išvykimai iš Vilniaus ir Kauno;
 • 5 nakvynės stovyklavietėje palapinėje arba viešbutyje;
 • Bendras inventorius, įranga maisto gaminimui;
 • Grupės ir kalnų vadovo paslaugos;
 • Vakarienė tradicinėje Slovakiškoje koliboje.

 

Kas neįskaičiuota į kelionės kainą?

 

 • Vieta „Makaliaus” palapinėje – 10 € (pageidaujantys gali vežtis ir savo palapinę). Norintiems gyventi vieniems savo ar „Makaliaus“ palapinėje, nesidalinant su kitu žygeiviu, priemoka – 20 eur.;
 • Papildomos išlaidos Lenkijoje;
 • Bilietai keltuvui, traukinukui ir autobusui – apie 35 €;
 • Išlaidos maistui – apie 35 € (visoms dienoms);
 • Plaukimas Dunajeco upe – apie 20 €; (Nebūtina)
 • Belianska urvai – 10 € (studentams ir senjorams 7 €, vaikams – 4 €); (Nebūtina)
 • Kelionės draudimas.

 

Naudinga informacija:

 

 • Kelionei BŪTINAS galiojantis asmens dokumentas – asmens tapatybės kortelė arba pasas;
 • Kelionės programa, atsižvelgiant į nenumatytas oro, eismo sąlygas ar kitas aplinkybes, gali keistis;
 • Vietos autobuse priskiriamos pagal pirkimo laiką, jas patikslins gidas prieš įlipant į autobusą jau kelionės dieną;
 • Riboto judumo žmonėms ši kelionė netinkama;
 • Nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiui, organizatorius gali pasiūlyti grąžinti pinigus ir atsisakyti kelionės, arba vykti mažesniu autobusu. Apie kelionės atšaukimą arba autobuso pasikeitimus informuosime ne vėliau nei 14 dienų iki kelionės pradžios;
 • Kelionės organizatorius: „UAB Traveldeals LT” (Makalius.lt)

 

Kontaktai

 

 • Jeigu turite klausimų susijusių su žygiu, kreipkitės bendruoju el.paštu – info@gyvenkimeaktyviai.com.
 • Jeigu turite klausimų dėl registracijos, sutarties sudarymo ir apmokėjimo, susisiekite su Makalius.lt vadybininkais.

 

Įsimenančias kelionės ištraukas gali pažiūrėti čia:

Rysy viršūnė | Slovakijos Aukštieji Tatrai

 

Bystre sedlo | Slovakijos Aukštieji Tatrai

 

Žemieji Tatrai | Slovakija

7 dienos
 • Rekomenduojama apranga
  Žygio batai, aukštu aulu ir sportinė apranga.
1
1 diena
Anksti ryte,  išvyksime iš Vilniaus ir  Kauno. Kelionė per Lenkiją. Vakare atvyksime į šiaurinės Slovakijos Aukštuosius Tatrus. Susipažinsime su stovyklaviete Tatranec, kurioje yra dušai, prausyklos, virtuvėlė, tualetai ir kiti patogumai. Įsikursime, statysime palapines, tvarkysimės asmeninį ir bendrą turistinį inventorių. Už papildomą mokestį yra galimybė apsigyventi viešbutyje arba nameliuose (reikalingas išankstinis užsakymas). Nakvynė stovyklavietėje.
2
2 diena
Papusryčiavus stovyklavietėje, mūsų lauks žygis „Slovenskij Raj“ Nacionaliniame parke. Ryte keliausime į Letanovce miestelį. Nužygiavę 1,5 km keliu, pradėsime smagų žygį Hornad upės kanjonu. Visos kelionės metu mus lydės įspūdingi vaizdai, uolos, medžiai, upės kanjono vingiai, gaivinantys šaltiniai. Žygiuosime įspūdingais takeliais, metalinėmis grotelėmis prikaltomis uolose virš upės, eisime kabančiais tiltais, kilsime ir leisimės kopetėlėmis. Žygio pabaigoje turėsime galimybę atsigaivinti vėsioje kalnų upėje. Vakare lauks Makaliaus dovana – vakaronė kolyboje su tradiciniais slovakiškais patiekalais, grojant čigonų muzikantams.
3
3 diena
Ryte autobusu važiuosime į vakarinę Aukštųjų Tatrų dalį – Štrbske Pleso kalnų kurortą. Tai aukščiausiai įsikūręs miestelis Slovakijoje, 1351 m aukštyje. Miestelyje yra daug prabangių viešbučių, telkšo nuostabus ežeras tuo pačiu pavadinimu. Apžiūrėję ežerą, keltuvais kilsime iki Solisko chatos. Pasigrožėję kalnapušių zona, leisimės iki kalnų upelio. Toliau nesudėtingu takeliu kilsime ir praeisime du nuostabius ežerus. Kilsime kalno šlaitu į perėją Bystre sedlo (2314 m.). Perėjoje turistų patogumui yra įrengtos grandinės. Palipus aukščiau galima tikėtis neištirpusio pernykščio sniego atkarpų. Esant geram orui, atsivers puikūs vaizdai į viršūnes Satan (2421 m.), Štrybski Štit (2381 m.). Leisimės į Mlynicką Dolina kalnų slėnį ir sustosime papietauti ir pailsėti. Keliausime alpinėmis pievelėmis, grožėsimės nuostabiais Kozie, Capie ežerais ir pasieksime krioklį Skok (25 m.). Leisimės palei krioklį žemyn miško zona ir pasieksime autobusą. Kelionė autobusu iki stovyklavietės. Vakarienė, laužas, įspūdžiai po žygio.
4
4 diena
Išsimiegoję ir papusryčiavę, vyksime į Tatranska Kotlina miestelį. Aplankysime požeminį urvą Belianska Jaskyna. Nukeliavę juo 1100 m., stebėsime stalaktitus ir stalagmitus, požeminius ežerėlius.  Šis urvas buvo atidarytas dar 1882 metais. Esant galimybei plauksime plaustais Dunajec upe*, kuri teka pačiu Lenkijos – Slovakijos pasieniu. Plaukiant iš abiejų pusių mus sups nuostabaus grožio vaizdai. Vakarienė ir nakvynė stovyklavietėje.
5
5 diena
Papusryčiavę važiuosime iki Popradske Pleso traukinių sustojimo, kur paliksime autobusą ir keliausime iki kalnų trobelės ir nuostabaus ežero Popradske Pleso. Trobelės terasoje besigrožėdami nuostabiu kraštovaizdžiu, išgersime arbatos. Kopsime į vieną įspūdingiausių Aukštuosiuose Tatruose esančių kalnų Rysy (2501 m.). Rysy viršūnė yra viena gražiausių Aukštuosiuose Tatruose bei aukščiausia Lenkijoje. Nuo jos atsiveria vaizdas į Slovakiją ir Lenkiją, kalno viršumi driekiasi pasienio ruožas tarp šių valstybių. Savo ištvermę išbandyti norintys žygeiviai, turės puikią progą užnešti „mini šerpo nešulį“ iki kalnų trobelės Chata pod Rysmi (2250 m.) ir už tai gauti sriubos ar itin skanios arbatos. Šerpas – žmogus į kalnų namelius užnešantis maistą, gėrimus ir t.t. Jo „kuprinė“ gali sverti net 130 kilogramų. Kelionės metu eisime šalia kalnų upės, žygiuosime pro įspūdingus ežerus, krioklius, kopsime stačiu šlaitu prisilaikant grandinėmis. 2 km. aukštyje bus galimybė pailsėti kalnų trobelėje Pod Rysmi ir pasiekti viršūnę, kuri susideda iš dviejų smailių. Vaizdas į visas puses stulbinantis. Tuo pačiu takeliu leisimės žemyn. Kelionė iki stovyklavietės, vakarienė ir įspūdžiai po žygio.
6
6 diena
Po pusryčių stovyklavietėje pėsčiomis keliausime į Tatranską Lomnicą. Tatranska Lomnica – žinoma Aukštųjų Tatrų kalnų slidinėjimo gyvenvietė, įsikūrusi 850 m. aukštyje. Susipažinę su miesteliu pėsčiomis pradėsime žygį. Nuo keltuvų stoties plentu lengvai kilsime miško zona iki tarpinės keltuvų stoties Štart (1145 m.). Keltuvais kilsime iki Skalnate pleso (1751 m.). Pasigrožėję atsivėrusiais vaizdais, akmenuotu keliuku apeisime aplink čia esantį kalnų ežerą. Terasoje išgersime kalnų žolelių arbatos ir kalnapušių zona keliausime toliau. Takelis visą laiką žemės. Tad eisime lengvai ir grožėsimės panoraminiais vaizdais, kurie atsivers į apačioje esantį slėnį ir Žemuosius Tatrus. Pietausime grožėdamiesi atsivėrusiais vaizdais į Slavkovskij štit (2452 m.) kalną. Eisime iki Rainerova Chata – seniausios trobelės Slovakijos Aukštuosiuose Tatruose. Jos įkūrėjas J. J. Rainer manė, kad tai palengvins turistų žygius, kai kalnuose bus blogas oras. Apžiūrėję trobelę, keliausime Vodopady Studeneho potoka krioklio link. Pasigrožėję kriokliu, leisimės į Stary Smokovec (1010 m.). Važiuosime traukiniu į Tatranską Lomnicą. Iš čia – į stovyklavietę, kurioje patys gaminsimės vakarienę. Po vakarienės, apie 22 val. išvyksime namo. Naktinis grįžimas.
7
7 diena
Dienai įpusėjus, pasieksime Lietuvą. Pirmasis sustojimas Alytuje, antrasis – Kaune ir trečiasis – Vilniuje.
Tours Reviews

POST A REVIEW