Nojaus arka ir Aukščiausias Turkijos kalnas – Araratas | AZIJA

Nojaus arka ir Aukščiausias Turkijos kalnas – Araratas | AZIJA

1549Eur asmeniui

Leiskimės į Nojaus arkos paieškas užlipant į 5 kilometrų aukštį kartu!

Mūsų „Gyvenkime Aktyviai” komanda vadovaus šio žygio grupėms. Kelionės organizatorius – mūsų draugai „UAB TravelDeals LT” –  Makalius.lt

 

Registracijos formą rasite Makalius.lt puslapyje: https://www.makalius.lt/kelioniu-idejos/kopimas-i-ararato-kalna-su-zygio-vadu/

 

Ilgą laiką įspūdingas Ararato kalnas ir Nojaus laivo legenda kurstė mūsų fantaziją bei viliojo mus ir kitus keliautojus į šiuos tolimus bei egzotiškus kraštus. Garsūs istorikai bei keliautojai rašė, kad nuslūgus didžiajam potvyniui, Nojaus laivas įstrigo ant Ararato kalno šlaito ir netgi buvo matomas visiems keliautojams. Tad šį kartą būsime vedami ne tik kalno viršūnės, bet ir noro atrasti bei pažinti.

 

O mūsų pagrindinis tikslas Araratas, daugiau nei įspūdingas. Tai miegantis vulkanas, kuris stūkso rytinėje Turkijoje (Azijoje). Iš viršūnės gali matyti netoli esančias Armėnijos bei Irano žemes. Ararato kalno aukštis yra 5.165 km. Šis milžinas padengtas amžina sniego kepure, tad fantastiški vaizdai tiek nuo kalno papėdės, tiek nuo viršūnės garantuoti!

 

O ir į CV bus ką įsirašyti. Tai juk aukščiau nei, bet kuri kita Europos žemyno viršūnė (neskaitant Kaukazo), tad leidžiamės į dar vieną nuotykį kartu!

 

Kelionių datos:

 

2024.08.19 d. – 25 d. (1 kelionė)

2024.08.25 d. – 31 d. (2 kelionė)

 

Įskaičiuota į biudžetą:

 

 • Transportas į Stambulą iš oro uosto (pirmyn/atgal);
 • Skrydis iki Stambulo ir atgal / Vidiniai skrydžiai Turkijoje (skrydžiai vykdomi su oro linijomis „Turkish Airlines”);;
 • Registruojamas 30 kg ir rankinis 8 kg bagažai;
 • Pervežimas iš Van oro uosto į Dogubayazit ir atgal;
 • Pervežimas iš Dogubayazit į Ararato kalno papėdę ir atgal;
 • Vietinių gidų paslauga,
 • Bagažo transportavimas kalne (arkliai, kurie neš įrangą kalnuose);
 • Apgyvendinimas viešbutyje Dogubayazit (su pusryčiais) – 2 arba 3 naktys (kambariai su viena arba dviem atskiromis lovomis);
 • Maitinimas (pusryčiai, pietūs, vakarienė) bei karštieji gėrimai žygio kalnuose metu;
 • Kilimėliai ir palapinės (1 palapinė 2-iems žmonėms);
 • „Katės” – nagės tvirtinamos prie kalnų batų;
 • Įėjimo į Ishak Pasha rūmus mokestis.

 

Neįskaičiuota į biudžetą:

 

 • Sveikatos draudimas;
 • Maitinimas miestuose;
 • Turkiška vonia (hamamas).

 

Naudinga informacija:

 

 • PRIVALOMA! Kelionei BŪTINAS galiojantis asmens dokumentas – Lietuvos Respublikos piliečio pasas (iki galiojimo pabaigos bent 6 mėn.);
 • Kelionė fiziškai aktyviems turistams;
 • Skiepai nėra būtini (išskyrus tuo metu galiojantiems COVID-19 reikalavimams);
 • Kelionės programa, atsižvelgiant į nenumatytas oro, eismo sąlygas ar kitas aplinkybes, gali keistis;
 • Nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiui, organizatorius gali pasiūlyti grąžinti pinigus ir atsisakyti kelionės, arba vykti mažesniu autobusu. Apie kelionės atšaukimą arba autobuso pasikeitimus informuosime ne vėliau nei 14 dienų iki kelionės pradžios;
 • Kelionės organizatorius: „UAB Traveldeals LT” (Makalius.lt).

 

Kontaktai

 

 • Jeigu turite klausimų susijusių su žygiu, kreipkitės bendruoju el. paštu – info@gyvenkimeaktyviai.com.
 • Jeigu turite klausimų dėl registracijos, sutarties sudarymo ir apmokėjimo, susisiekite su Makalius.lt vadybininkais.
7 dienos
 • Rekomenduojama apranga
  Šilti drabužiai lipant į kalnus, batai su aukštu aulu ir storu padu bei lengvi drabužiai būnant mieste.
1
1 diena
Susitinkame oro uoste Vilniuje. Skrendame į didžiausią ir vieną iš įspūdingiausių Turkijos miestų - Stambulą (skrisime su „Turkish Airlines oro linijomis“). Iš Stambulo skrendame į Vaną . Atvykus į kalnuotąjį rytų Anatolijos regioną su vietiniu (užsakytu) transportu vykstame į Dogubayazit. Apsistojame viešbutyje. Susitinkame su vietiniu gidu ir komanda, kuri lydės mus iki viršūnės. Laisvas laikas ir poilsis prieš žygį. Nakvynė viešbutyje Dogubayazit.
2
2 diena
Po pusryčių viešbutyje ruošiamės žygiui. Nereikalingus daiktus paliekame viešbutyje, visa kita "dedame" į mikroautobusiuką ir važiuojame link aukščiausio taško Turkijoje - Ararato kalno. Sustosime netoli Cevirme kaimo (2200 m. aukštis), nuo kurio pradėsime kopti į 1 stovyklą (base camp). Mūsų bagažą, maistą ir kitą reikalingą įrangą "vietinė komanda" pakuos ant mulų ir perkels į "base camp" stovyklą. Šią dieną per 5/6 valandas užlipsime iki 3200 m. aukščio. Stovykloje mūsų lauks karšti gėrimai, palapinės, vakarienė bei poilsis. Galėsime grožėtis vaizdais ir į kitas šalis. Už keliolikos kilometrų į rytus nuo  Ararato yra siena su Iranu, už kiek didesnio atstumo šiaurės rytuose – siena su Armėnija. Nakvynė palapinėse - kempinge 3200 m.
3
3 diena
8 valandą ryto pusryčiaujame. Tokiame aukštyje pusryčiai išties labai skanūs ir "gražūs". Pasiimame pietų "paketus", mažas kuprines ir pradedame aklimatizacinį žygį iki 4200 m. aukščio. Ararato kalnas neturi aukštos augmenijos, kaip dažnai sakome: „yra plikas“. Žemiau sniego lygio kalno šlaitai padengti dideliais juodo bazalto akmenimis. Kai kurie iš jų – namo dydžio. Kiek žemiau auga stepių žolė, čia galime išvysti ir laukinius gyvūnus (daugiausiai ožkas). Araratas taip pat turi mažąjį brolį. Antroji viršūnė nesiekia keturių  kilometrų, ja eina siena su Iranu. Pasigrožėję šiais nuostabiais kalno vaizdais bei šiek tiek pailsėję pradėsime leistis į 1 stovyklą. Šis žygis padės pritaikyti mūsų kūnus didesniam aukščiui. Kempinge mūsų virėjas paruoš karštos arbatos, kavos bei užkandžių, o vėliau mūsų lauks ir vakarienė. Nakvynė palapinėse kempinge 3200 m.
4
4 diena
Pusryčiai. Žygiuojame link "Ararat 2" stovyklavietės (4200 m. aukščio). 5/6 valandos žygio ir pasieksime paskutinę nakvynę prieš kalno šturmą. Statome palapines bei valgome (mūsų virėjo paruoštus) pietus. Pusdienis skirtas poilsiui, žaidimams bei juokui. O norintiems gražių nuotraukų su nuostabiu saulėlydžiu... Vakarienė bei trumpa nakvynė palapinėse - kempinge 4200 m.
5
5 diena
Pabusime labai anksti (dažniausiai tarp 1/2 val. nakties). Po ankstyvų pusryčių, paskutinį kartą patikrinsime savo įrangą (žibintuvėlius ant galvos, bachilus, "kates", trekingo lazdas ir kt.). Mūsų virėjas paruoš mums pietų "paketus" ir termosus su karšta arbata. Po pasiruošimo pradėsime viršūnės "šturmą". Aukščiausią Turkijos viršukalnę pasieksime po 5/7 valandų. Viršūnėje pasitiksime saulę bei nuostabius vaizdus. Pasidžiaugę pergale ir tai ką pasiekėme, pradėsime leidimąsi žemyn. Pasieksime 2 stovyklavietę. Čia pavalgysime, atsigersime šiltos arbatos bei pailsėsime porą valandų. Vėliau susikrausime įrangą ir leisimės toliau link "base camp" į 3200 m. aukštį. Čia, mūsų lauks šventinė vakarienė bei tikrai didelės šypsenos :) Nakvynė palapinėse - kempinge 3200 m. Jeigu jausimės gerai 3200 m. aukštyje ir turėsime jėgų, galėsime nusileisti iki pat Cevirme kaimo esančio 2200 m. aukštyje, o iš jo važiuoti iki Dogubayazit miesto bei nakvoti viešbutyje.
6
6 diena
Jeigu liekame nakvoti kalnuose: Pusryčiai kempinge. Susikrausime visą įrangą ir pradėsime nusileidimą iki taško, kur mūsų lauks mikroautobusai. Grįžtame į „Dogubayazit“ , atgal į savo viešbutį. ------------------------------------- Pailsėję ir papietavę, aplankysime Ishak Pasha rūmus - tai vieni svarbiausių rūmų Osmanų istorijoje. Jie pastatyti XVII a.. Vėliau važiuosime link Durupinaro vietovės. Tai baidarės formos plotas, kuris, kai kurių žmonių manymu, gali būti Nojaus arkos „pėdsakas“. Po ekskursijos grįžtame atgal į viešbutį. Vakare galime eiti į turkišką pirtį (hamamą) ir atsipalaiduoti po viso nuotykio. Nakvynė viešbutyje Dogubayazit.
7
7 diena
Šią dieną mūsų laukia kelionė namo. Pusryčiaujame ir važiuojame į oro uostą. Skrendame į Stambulą. Jeigu norėsite tęsti kelionę, tai daryti galėsite savarankiškai. Skrydis iš Stambulo į Vilnių.
Tours Reviews

POST A REVIEW