Žygis per kalnų trobeles – Slovakija | EUROPA

Žygis per kalnų trobeles – Slovakija | EUROPA

399Eur asmeniui

Leiskis į nepamirštamus įspūdžius žadančią kelionę į Slovakiją – nuostabi, žmogaus nepaliesta gamta, nakvynės kalnų nameliuose ir smagi kompanija! Kalnų energija suteiks jums jėgų visiems metams!

Aukštieji Tatrai – tai aukščiausia Karpatų kalnų dalis, priklausanti Slovakijai. Nors Tatrų kalnai yra Slovakijos ir Lenkijos pasienio ruožas, tačiau didžioji kalnų dalis priklauso Slovakijai. Tai didžiulis nacionalinis parkas, kuriame vyrauja kalnai, įvairūs vandens telkiniai, gyvūnija ir augalija. Į šią kelionę gali važiuoti, bet kokio pasirengimo žmonės, nes visi žygiai yra nesudėtingi! Šioje kelionėje 6 dienas gyvensime kalnų trobelėse, kiekvienos dienos maršrutai drieksis Baltuosiuose ir Aukštuosiuose Tatruose. Čia daugiau nei 15 viršūnių siekia net 2500 m.!

 

Svarbu: kadangi ši kelionė yra sudėtingesnė nei vienadieniai kalnų žygiai po Slovakijos Aukštuosius Tatrus, tad vietoje sportinių batelių pasiimk turistinius batus su aulu, turėk mažą kuprinę žygiams į kalnų viršūnes, tačiau pasiimk ir didelę, 40-60 litrų talpos kuprinę.

 

Kas įskaičiuota į kelionės kainą?

 

 • Kelionė patogiu 49-59 vietų turistinės klasės autobusu; išvykimai iš Vilniaus ir Kauno;
 • 5 nakvynės kalnų trobelėse;
 • 5 pusryčiai ir 5 vakarienės;
 • Grupės ir kalnų vadovo paslaugos;
 • Ekskursinė programa.

 

Kas neįskaičiuota į kelionės kainą?

 

 • Papildomos išlaidos Lenkijoje – apie 30 zlotų;
 • Transportui ir keltuvams papildomai turėk apie 10 €;
 • Išlaidos maistui kalnuose – apie 20 €;
 • Belianska urvai – 8 €;
 • Kelionės draudimas.

 

Naudinga informacija:

 • Esant bet kokiems nesklandumams kelionės metu, nedelsiant prašome kreiptis į kelionės vadovą;
 • Vietos autobuse priskiriamos pagal pirkimo laiką, jas patikslins gidas prieš įlipant į autobusą jau kelionės dieną.
 • Riboto judumo žmonėms ši kelionė netinkama;
 • Nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiui, organizatorius gali pasiūlyti grąžinti pinigus ir atsisakyti kelionės, arba vykti mažesniu autobusu. Apie kelionės atšaukimą arba autobuso pasikeitimus informuosime ne vėliau nei 14 dienų iki kelionės pradžios;
 • Objektų lankymo tvarka ir bilietų kainos gali keistis;
 • Apsidrausk! Kelionės metu jausiesi saugiau. Dėl draudimo galite kreiptis el. paštu: vilma@gyvenkimeaktyviai.com;
 • Kelionei BŪTINAS galiojantis asmens dokumentas – asmens tapatybės kortelė arba pasas;
 • Kelionės programa, atsižvelgiant į nenumatytas oro, eismo sąlygas ar kitas aplinkybes, gali keistis;
 • Kelionės organizatorius: UAB TravelDeals LT (Makalius).

 

Kelionių datos:

 

 • 2020.06.19 – 06.25 
 • 2020.08.24 – 08.30 
 • 2020.09.05 – 09.11 

 

Kontaktai

Jeigu turite klausimų, kreipkitės bendruoju el.paštu – info@gyvenkimeaktyviai.com

 

Įsimenančias kelionės ištraukas gali pažiūrėti čia:

 

7 dienos
 • Išvykimo laikas
  2020 m. birželio 20 d. / rugpjūčio 24 d. / rugsėjo 05 d.
 • Grįžimo laikas
  2020 m. birželio 26 d. / rugpjūčio 30 d. / rugsėjo 11 d.
 • Rekomenduojama apranga
  Reikalingi žygio batai, aukštu aulu, sportinė apranga, kuprinė (40-60 l.)
1
1 diena
Anksti ryte,  išvyksime iš Vilniaus, Kauno. Kelionė per Lenkiją. Vakare atvyksime į šiaurinės Slovakijos miestelį Tatranska Kotlina. Įsikursime kalnų trobelėje ir ruošimės žygiui Aukštųjų Tatrų kalnų teritorijoje. Šis maršrutas patiks tiek patyrusiam kalnų žygeiviui, tiek pirmus žingsnius kalnuose žengsiančiam keliautojui! Nakvynė kalnų trobelėje.
2
2 diena
Pusryčiausime kalnų trobelėje. Po pusryčių keliausime į netoliese esantį požeminį urvą Belianska jaskyna. Nuėję juo 1100 m. stebėsime stalaktitus ir stalagmitus, požeminius ežerėlius. Pasigrožėję nuostabiais gamtos vaizdais, pradėsime žygį Baltųjų Tatrų kalnų teritorija. Žygio pradžioje eisime miškinga vietove, reljefui aukštėjant, mišką keis kalnapušės ir po truputį atsivers pirmieji vaizdai į kalnų viršūnes. Užkopę aukščiau, sustosime pailsėti kalnų trobelėje Chata Plesnivec (1290 m). Pasistiprinę keliausime vaizdingomis pievomis ir medžiais negausiai apaugusia teritorija. Jeigu tik bus noro, galėsime sustoti prie Vielke Biele pleso ežero ir pasigrožėti kvapą gniaužiančiais vaizdais. Vakarop pasieksime vieną gražiausių kalnų trobelių Slovakijoje Chata pri Zelenom Plese (1551 m). Nakvynė kalnų trobelėje.
3
3 diena
Ryte pradėsime žygį vingiuotu serpantinu ir užkopsime į Velka Svištovka (2037 m) kalną. Pasigrožėję puikia panorama, keliausime šlaitu žemyn praeidami Skalnate pleso ežerą. Keliausime iki Zamkovskio trobelės, kuri yra viena dažniausiai lankomų trobelių Aukštuosiuose Tatruose. Nuo trobelės keliausime Maly Skryty Vodopad krioklio link taku, kuris veda nuostabaus slėnio viduriu ir Maly Studeny upelio pakrantėmis. Keliausime iki Rainerova Chata – seniausios trobelės Slovakijos Aukštuosiuose Tatruose. Jos įkūrėjas J. J. Rainer manė, kad tai palengvins turistų žygius, kai kalnuose būna blogas oras. Žygio pabaigoje pasieksime kalnų trobelę, kurioje apsistosime nakčiai. Jeigu bus laiko, galėsime nusileisti iki Stary Smokovec kalnų miestelio. Nakvynė kalnų trobelėje.
4
4 diena
Papusryčiavę keliausime link Zamkovskio kalnų trobelės, esančios 1475 m aukštyje. Sustosime pailsėti ir atsigerti arbatos. Nuo Zamkovskio trobelės takas ves nuostabaus slėnio viduriu ir Maly Studeny upelio pakrantėmis. Pakilę apie 1 val. sustosime pailsėti prieš statų kilimą. Pailsėję lėtai akmenuotu takeliu kilsime ir pasieksime Teryho trobelę (2015 m). Čia pailsėsime, atsigersime ypatingo skonio kalnų arbatos, paragausime kopūstų ar česnakų sriubos. Toliau tuo pačiu keliu žygiuosime žemyn iki Zamkovskio kalnų trobelės. Turėsime laiko atsipūsti. Pailsėję eisime žemyn iki Bilikova kalnų trobelės. Nakvynė kalnų trobelėje.
5
5 diena
Papusryčiavę paliksime kalnų trobelę ir pradėsime maršrutą, kuris mus ves miškingomis vietovėmis. Keliausime link Horsky hotel Sliezsky Dom (1665 m) viešbučio, kuriame renkasi patyrę kalnų keliautojai, kurių tikslas – aukščiausia Slovakijos kalnų viršūnė Gerlachovsky štit (2654 m). Šiek tiek atsipūtę keliausime Tatranska magistrala vietove ir grožimės Batizovske pleso ežeru bei alpinėmis pievelėmis. Prieisime nesudėtingą kalnų perėją Sedlo pod Ostravou (1966 m) nuo kurios atsivers vaizdas į Popradske pleso ežerą, krioklį ir prie jo esančią kalnų trobelę. Fotografuosimės, dalinsimės įspūdžiais ir nesudėtingu serpantinu leisimės žemyn. Vakarą praleisime įspūdingame slėnyje įrengtoje kalnų trobelėje Majlathova chata. Nakvynė kalnų trobelėje.
6
6 diena
Ryte pasistiprinę kalnų žolelių arbata, pradėsime paskutinį kelionės žygį į Rysy kalną (2499 m). Rysy viršūnė – viena gražiausių Aukštuosiuose Tatruose bei aukščiausia Lenkijoje. Nuo jos atsiveria vaizdas į Slovakiją ir Lenkiją, mat kalno viršumi driekiasi pasienio ruožas tarp šių valstybių. Savo ištvermę išbandyti norintys žygeiviai turės puikią progą iki kalnų trobelės Chata pod Rysmi (2250 m) užnešti „mini šerpo nešulį“ ir už tai gauti sriubos, ar itin skanios arbatos. Šerpas – žmogus į kalnų namelius užnešantis maistą, gėrimus t.t. Jo „kuprinė“ gali sverti net 130 kilogramų! Kelionės metu eisime šalia kalnų upės, žygiuosime pro įspūdingus ežerus, krioklius, kopsime stačiu šlaitu, prisilaikant grandinėmis. Dviejų kilometrų aukštyje bus galimybė pailsėti kalnų trobelėje „Pod Rysmi“ ir pasiekti viršūnę, kuri susideda iš dviejų smailių. Vaizdas į visas puses – stulbinantis! Keliausime žemyn iki kalnų trobelės. Traukinuku vyksime iki Tatranska Lomnica miestelio, įsigysime suvenyrų ir vakare, apie 22 valandą išvyksime namo. Paskutinę naktį praleisime autobuse, važiuosime per Slovakiją ir Lenkiją.
7
7 diena
Dienai įpusėjus, pasieksime Lietuvą.

TOUR LOCATION