Vienintelis ir nepakartojamas „Punios šilas“

Vienintelis ir nepakartojamas „Punios šilas“

10Eur asmeniui

Keliausime į stebuklingą Nemuno kilpų regioninio parko oazę. 

Aukščiausi Lietuvos medžiai, pasakų keliai, šimtamečiai ąžuolai, istorinė partizanų vadavietė. Visa tai veda į vieną iš įdomiausių Lietuvos miškų – Punios šilą. Grybo formos teritorija iš visų pusių apsupta ilgiausios Lietuvos upės – Nemuno. Tad šįkart keliausime į stebuklingą Nemuno kilpų regioninio parko oazę.

Dažnai visi galvoja, jog Nemunas asocijuojasi su žemais smėlėtais krantais ar žaliomis „žvejybinėmis“ pievelėmis, bet čia, Nemunas sukdamasis sukuria tris įspūdingas kilpas su stačiais, kalnus primenančiais šlaitais. Vienas įspūdingiausių – Panemuninkų skardis, virš Nemuno pakilęs net 62 metrus! Ne tik aukšti skardžiai čia stūkso, bet ir užversti galvas į viršų priverčiantys šimtamečiai medžiai (aukščiausias jų – net 49 metrų aukščio maumedis). Punios šilas kažkuria prasme izoliuotas nuo aplinkinio pasaulio: čia spengia tyla, čia nėra jokio eismo, tad visai nekeista, kad ir šiandien Punios šile prieglobstį randa retos augalų bei gyvūnų rūšys.

Naudodamiesi miško gūdumu ir paslaptingumu, čia gyveno ir okupantams priešinosi Lietuvos partizanai, kurie įrengė Dainavos apygardos partizanų štabo bunkerį. Šiuo metu vadavietė atstatyta ir laisvai prieinama visiems norintiems.

Kviečiame prisijungti į žygį „Dzūkijos plaučiuose bei kepenyse“.

* Žygiuos ne daugiau nei 5 asmenys.

5/6 valandos - 22 km.
 • Išvykimas
  Punios girininkijos miško muziejus
 • Išvykimo laikas
  2020 m. lapkričio 29 d. / 09:00 h.
 • Grįžimo laikas
  2020 m. lapkričio 29 d. / 15:00 h.
 • Rekomenduojama apranga
  Patogi turistinė kuprinė ir sportinė apranga.
1
Dienos planas
10:00 h. žygį pradedame ekskursija nuo Punios miško girininkijos. Direkcijos darbuotojas papasakos mums apie miško augaliją, gyvūniją, istoriją bei kitus faktus. Po įdomių pasakojimų ir ekskursijos pradėsime žygį. O pačiame starte mūsų laukia pasakų takas, tai 500 metrų medinėmis lentutėmis iškaltas kelias į gūdžią girią. Mediniai įvairių pasakų personažai tuoj pat privers prisiminti senas močiutės kadaise sektas liaudies pasakas. Pasakiškomis nuotaikomis patrauksime link Punios šilo ąžuolų, tai 28 ir 30 metrų aukščio bei 1.6 metro skersmens gigantai. Vėliau greitai prieisime ir vieną įspūdingiausių žygio objektų - Dainavos apygardos štabo bunkerį, kuriame lankėsi ir vienas garsiausių Lietuvos partizanų Adolfas Ramanauskas - Vanagas. Vadavietė atstatyta prieš keletą metų, tad puikiai galėsime matyti kaip gyveno to meto partizanai. Žygiuodami toliau link storojo Punios šilo ąžuolo, aplenksime "raudonąją" rezervato teritoriją (į ją įeiti draudžiama). Po dar vieno milžiniško 34 metrų aukščio ąžuolo patrauksime link Nemuno. Ilgiausios Lietuvos upės vedami, darysime lankstą link vietos iš kurios pradėjome žygį - Punios miško girininkijos, kur ir baigsime savo žygį.