Vidurio Karpatai – Ukraina | EUROPA

Vidurio Karpatai – Ukraina | EUROPA

419Eur asmeniui

Kviečiame kartu keliauti į stebuklingai gražių, neaukštų kalnų ir nuostabių slėnių pasaulį – Vidurio Karpatus! Svarbiausia, kad po žygio galėsite sau ir kitiems pasakyti: „Užlipau į aukščiausią Ukrainos viršūnę!”

Ukraina yra turtinga nepakartojamais kalnų ir slėnių kaštovaizdžiais. Mus ypač žavi Ukrainos Karpatai – vidurinė grandis didingo vakarų Karpatų kalnyne. Jo aukščiausios viršūnės: Goverla (2061 m), Petros (2020 m), Pop Ivan (2026 m). Čia įsikūrę ir jaukūs kurortiniai kalnų miesteliai Kosiv ir Jaremčia.

 

Keliausime Černogorų kalnagūbriu po 5-8 val. per dieną, grupelėmis po 8-14 žmonių. Maršruto sudėtingumą parinksime pagal grupės galimybes. Tolimesnes žygio pradžios vietas pasieksime autobusu. Keliaudami nešimės nedideles kuprines su pietumis, pinigine, šiltesniais rūbais, skraiste nuo lietaus. Žygiai bus sudėtingesni tik esant blogam orui, bet prieinami kiekvienam sveikam žmogui be jokio specialaus pasiruošimo.

 

Kas įskaičiuota į kelionės kainą?

 

 • Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu;
 • 2 nakvynės viešbutyje Lenkijoje su pusryčiais;
 • 6 nakvynės viešbutyje Ukrainoje su pusryčiais ir vakarienėmis;
 • Grupės ir kalnų vadovo paslaugos.

 

 

Kas neįskaičiuota į kelionės kainą?

 

 • Transportui, keltuvui, mokamiems objektams bei Guculų vakarienei rekomenduojame turėti apie 60 €;
 • Kelionei per Lenkiją smulkioms išlaidoms rekomenduojame turėti apie 20-30 zlotų;
 • Kelionės draudimas.

 

 

Naudinga informacija:

 

 • Objektų lankymo tvarka ir bilietų kainos gali keistis;
 • Kelionei BŪTINAS galiojantis asmens dokumentas – Lietuvos Respublikos piliečio pasas;
 • Vietos autobuse paskiriamos AUTOMATIŠKAI pagal pirkimo laiką. Jeigu pasiūlymą įsigijote vos jam atsiradus, sėdėsite autobuso priekyje, jeigu paskutiniai – autobuso gale;
 • Riboto judumo žmonėms ši kelionė netinkama;
 • Apsidrausk! Kelionės metu jausiesi saugiau. Dėl draudimo galite kreiptis el. paštu: vilma@gyvenkimeaktyviai.com
 • Jeigu keliauji vienas, atkreipk dėmesį, kad nurodyta kaina galioja asmeniui, gyvenant dviviečiame kambaryje – tad būsi apgyvendintas su kitu pakeleiviu. Jei vis tik pageidausi vienviečio kambario (informuok mus apie tai iš anksto!), bus taikoma 70 € priemoka;
 • Nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiui, organizatorius gali pasiūlyti grąžinti pinigus ir atsisakyti kelionės, arba vykti mažesniu autobusu. Apie kelionės atšaukimą arba autobuso pasikeitimus informuosime ne vėliau nei 14 dienų iki kelionės pradžios;
 • Kelionės programa, atsižvelgiant į nenumatytas oro, eismo sąlygas ar kitas aplinkybes, gali keistis;
 • Kelionės organizatorius: UAB TravelDeals LT (Makalius).

 

Kontaktai

Jeigu turite klausimų, kreipkitės bendruoju el. paštu: info@gyvenkimeaktyviai.com.

 

9 dienos
 • Išvykimo laikas
  2020 m. liepos 18 d.
 • Grįžimo laikas
  2020 m. liepos 26 d.
 • Rekomenduojama apranga
  Žygio batai, aukštu aulu ir sportinė apranga.
1
1 diena
Išvyksime iš Lietuvos. Važiuosime per Lenkiją su trumpais sustojimais degalinėse, kur bus galima paragauti lenkiškų nacionalinės virtuvės patiekalų. Vakare atvažiuosime į Liubliną. Tai vienas seniausių Lenkijos miestų. 1569 m. jame buvo pasirašyta Liublino unija. Mūsų lauks vakarinis pasivaikščiojimas mieste ir nakvynė viešbutyje.
2
2 diena
Keliausime per Lenkiją ir Ukrainą. Vakare atvyksime į kurortinį kalnų miestelį Jaremčia, įsikūrusį nuostabiame Karpatų kampelyje 525–560 m aukštyje. Vienintelė pramonė čia – turizmo industrija. Tai viena įdomiausių Ukrainos vietų, kur galima puikiai pailsėti, susipažinti su vietine istorija ir kultūra. Įsikursime viešbutyje.
3
3 diena
Po pusryčių eisime į apžvalginį žygį. Kopsime į nesudėtingą Makovica kalną (984 m). Keliausime miškinga vietove, kol užkilsime į nedidelį žole apaugusį kalną. Pasigrožėsime atsivėrusiais vaizdais į mus supančius kalnus ir miestelius, papietausime ir truputį nusileidus žemyn turėsime galimybę aplankyti vietinę sūrinę. Žygio pabaigoje dar pasigrožėsime Dovbušo olomis. Vakare nusileisime į Jeremčia miestelį. Vakarienė ir  nakvynė viešbutyje.
4
4 diena
Pusryčiausime ir vyksime žygį. Mūsų tikslas – Gorgan Jarevnycky (1500 m.) kalnas. Žygio pradžioje keliausime nesudėtingu keliu, praeidami vietinį kaimą. Toliau žygį tęsime miškinga teritorija, kol prieisime žole apaugusį gražų kalnagūbrį. Pasigrožėsime ir tankiai apaugusiu mišku kilsime iki uolėtos kalno viršūnės. Pietūs, poilsis ir tuo pačiu keliu leidžiamės žemyn. Žygio pabaigoje bus galimybė aplankyti vietinį žvėryną. Vyksime į nakvynės vietą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
5
5 diena
Po 2-jų dienų žygio ilsėsimės, važiuosime į vakarinius Karpatus. Grožėsimės besikeičiančiais kalnais, pakeliui sustosime prie krioklio, aplankysime mineralinius šaltinius. Toliau keliausime į slidinėjimo kurortą Bukovelį. Kilsime atvirais keltuvais į kalną. Vaizdingoje vietoje papietausime ir leisimės žemyn. Laisvas laikas pasivaikščiojimui po miestelį. Sugrįžus vakarienės metu stebėsime nacionalinį ukrainiečių pasirodymą – Guculų vestuves, bei galėsime jose patys sudalyvauti. Vėliau ruošimės žygiams į aukščiausias Ukrainos Karpatų viršūnes. Nakvynė viešbutyje.
6
6 diena
Po pusryčių autobusu vyksime link žygio pradžios. Išeisime į vienos dienos techniškai nesudėtingą žygį. Kilsime Karpatams būdingais bukų miškais, kiek aukščiau praeisime eglių ir kėnių giraites. Reljefas stipriai paveiktas ledynų erozijos, dūlėjimo, šlaitai gan lėkšti, o viršūnės apvalios apaugusios subalpinėmis pievomis. Užlipus į kalno viršūnę pamatysime Šv. Marijos skulptūrą. Tuo pačiu takeliu leisimės žemyn iki autobuso. Kelionė link nakvynės vietos. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
7
7 diena
Papusryčiavus vietiniais mikroautobusais vyksime link pradinio taško ir išeisime visos dienos žygiui. Susimokėjus mokestį žygiuosime miškinga vietove. Pradžioje kilimas turistų numintais takais nesudėtingas. Po pusantros valandos kilimo miškas retėja ir atsiveria nuostabūs vaizdai į miškinguosius Karpatų slėnius. Mūsų maršrutas toliau ves per subalpines pievas kol pamatysime dienos tikslą – taisyklingos formos žalią kalną. Čia jau kilsime stačiau, tačiau tikrai nesudėtingai. Viršūnėje atsiskleis nuostabi panorama į aplink supančias viršūnes. Hoverla – aukščiausias kalnas ir aukščiausias dabartinės Ukrainos taškas, iškilęs Karpatuose. Hoverla yra Užkarpatės ir Ivano Frankivsko sričių riboje, apie 17 km nuo sienos su Rumunija ir priklauso Černogorų kalnagūbriui. Pavadinimas kilęs iš vengrų kalbos, kuris reiškia sniego kalnas (Hóvár). Kalno aukštis 2061 m. virš jūros lygio. Papėdėje yra Pruto upės ištakos. Pimasis kopimo į kalną maršrutas buvo atidarytas 1880 metais. Artimiausi miestai: Rachovas, Jasinia ir Vorochta. Įsiamžinsime nuotraukose, pietausime, ilsėsimės ir tuo pačiu taku leisimės žemyn iki autobuso. Vakarienė viešbutyje, žygių aptarimas bei nakvynė.
8
8 diena
Ryte pusryčiausime ir keliausime į Lvovą. Tai miestas-muziejus, kurio senamiestis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Čia siūlome apsilankyti: Šv. Juro sobore, Lotynų katedroje, armėnų kvartale, Turgaus aikštėje, Rotušėje, Universitete, Parako bokšte, Dominikonų bažnyčioje, Vernisažo suvenyrų turguje ir kitose žymiose vietose. Pasikėlus į Rotušės bokštą, galima pasigrožėti puikia senamiesčio panorama. Ekskursija po miestą bus planuojama su vietiniu gidu. Vakarėjant išvyksime į nakvynės vietą Lenkijoje. Nakvynė viešbutyje.
9
9 diena
Ryte pusryčiausime ir leisimės į kelionę namų link. Kelionė per Lenkiją. Vakare, apie 22 - 24 val., pasieksime Lietuvą.
Tours Reviews

POST A REVIEW