„Ūlos akies beieškant“. Žygis šalia Ūlos upės

„Ūlos akies beieškant“. Žygis šalia Ūlos upės

10Eur asmeniui

„Būgtai akis buvo dzidelė, kap ažarukas ir ty inpuolė jaucis. O išplaukė tas jaucis nat Daugų ažaran. Nuog to ir traukės, traukės, kol liko cik tokia akelė…“

Didžiausio Lietuvos nacionalinio parko pakraštyje vingiais pro miškus teka, netgi braunasi, Ūlos upė. Daugelis šią upę žino dėl vandens, bet ne pėsčiųjų tako. Nieko tokio, nuo to tik geriau 🙂 Mes norime Jums įrodyti, kad čia galima ne tik plaukti, bet ir žygiuoti. Mūsų užduotį tikrai palengvina Dzūkijos grožis bei įspūdingi lankytini objektai. Vienas iš jų, Mančiagirės skardžiai, tai raiškios upės kilpos, kurios pasižymi aukštais byrančiais smėlio krantais, o kairiajame upės krante mūsų lauks kitas gamtos paminklas – šaltinis „Ūlos akis“.  Tai unikalus kylantis vandens šaltinis, kurio forma bei dydis primena akį. Vietiniai gyventojai šaltinio vandenį vartoja gėrimui, mano, kad padeda nuo visų ligų – ypač pasemtas ką tik nusileidus saulei.

 

Tad kviečiami visus į tikra Dzūkiją, kur ošia girios, teka upeliai, vėjas pusto smėlio kopas, o tarp jų jaukiai pūpso autentiškos dzūkų pirkios, kurių kiemuose vietiniai valo grybus, prie kiekvienos tvoros iškeltuose inkiluose čirška varnėnai, o siauromis gatvelėmis (dzūkiškai ūlyčiomis) rieda daugiau vežimų negu automobilių.

 

* Žygiuos ne daugiau nei 5 asmenys.

 

Apie „Ūlos akį“ Juzė Pigagienė (g. 1912) iš Žiūrų pasakojo taip: „Būgtai akis buvo dzidelė, kap ažarukas ir ty inpuolė jaucis. O išplaukė tas jaucis nat Daugų ažaran. Nuog to ir traukės, traukės, kol liko cik tokia akelė…“

 

Įsimenančias kelionės ištraukas gali pažiūrėti čia:

 

5/6 valandos - 21 km.
 • Išvykimas
  Zervynų kaimelis / Pradedame automobilių aikštelėje pasibaigus asfaltuotam keliui už 100 metrų kairėje.
 • Išvykimo laikas
  2020 m. lapkričio 28 d. / 09:00 h.
 • Grįžimo laikas
  2020 m. lapkričio 28 d. / 15:00 h.
 • Rekomenduojama apranga
  Patogi turistinė kuprinė ir sportinė apranga.
1
Dienos planas
09:00 h. pradedame iš Zervynų kaimelio. Susitinkame automobilių stovėjimo aikštelėje (kairėje pusėje). Aikštelę rasite už 100 metrų tik pasibaigus asfaltuotam keliui. Galėsime pasižvalgyti autentiškame Dzūkiškame kaimelyje - Zervynose. Žygis prasidės miškingoje teritorijoje. Valandos bėgyje pasieksime Mekšrinio ežerą. Apeisime jį, gal norėsite išsimaudyti? Ežero apėjimą baigsime to paties ežero stovyklavietėje. Pailsėję patrauksime link kito Dzūkiško kaimelio - Mančiagirės. Pagaliau pradėsime žygiuoti šalia Ūlos upės kol pasieksime "Ūlos akį". Dar paėję toliau pasieksime Žiūrų kaimelį, taip įpusėsime savo žygį. Atgal grįšime tikrai ne tuo pačiu taku. Mūsų toliau lauks nuostabūs Dzūkijos miškai bei fantastiškai vingiuojanti Ūlos upė. Žygį baigsime starto taške - Zervynų kaimelyje.