Lenkijos Tatrai / Zakopanė

Lenkijos Tatrai / Zakopanė

249Eur asmeniui

Greitai pasiekiami ir fantastiškai gražūs kalnai mūsų kaimyninėje šalyje!

Aukštieji Tatrai – tai tikra žygių į kalnus mokykla bei pasiruošimas kitiems kalnams pažinti! O jų dar tikrai bus, pažadame! Nesudėtingomis kalnų trasomis sėkmingai keliauti galės tiek vaikai, tiek solidaus amžiaus žmonės – tikrai nereikia būti labai patyrusiam, kad galėtum tvarkingais ir saugiais takais įkopti į viršūnes ar pereiti perėjas! Rekomenduojame šią kelionę vykstantiems į kalnus pirmą kartą, tinka net šeimoms su vaikais!

 

Aukštieji Tatrai – tai aukščiausia Karpatų kalnų dalis, priklausanti Lenkijai. Tai didžiulis nacionalinis parkas, kuriame vyrauja kalnai, įvairūs vandens telkiniai, gyvūnija ir augalija.  Čia daugiau nei 15 viršūnių siekia net 2500 m!

 

Svarbu: Ši kelionė yra trumpesnė, tinkama pradedantiesiems žygeiviams. Keliausime po 5 – 10 valandų per dieną, grupėmis po 9 žmones. Pusryčius ir vakarienę virsime patys, pietausime kalnuose. Maršruto sudėtingumas bus parinktas pagal grupės galimybes. Žygio pradžios vietą pasieksime autobusiuku. Žygio metu nešimės nedideles kuprines su pietumis, pinigine, šiltesniais rūbais, skraiste nuo lietaus. Kasdien nakvoti grįšime į stovyklavietę. Miegosime palapinėse, nameliuose arba viešbutyje.

 

Kas įskaičiuota į kelionės kainą?

 

 • 3 nakvynės stovyklavietėje;
 • Bendras inventorius, įranga maisto gaminimui;
 • Grupės ir kalnų vadovo paslaugos;
 • Vairuotojas;
 • Transportas.

 

Kas neįskaičiuota į kelionės kainą?

 

 • Transporto ir keltuvų bilietai – apie 10 €;
 • Išlaidos maistui – apie 15 €;
 • Asmeninės išlaidos;
 • Kelionės draudimas.

 

Naudinga informacija:

 

 • Objektų lankymo tvarka ir bilietų kainos gali keistis;
 • Apsidrausk! Kelionės metu jausiesi saugiau. Dėl draudimo galite kreiptis el. paštu: vilma@gyvenkimeaktyviai.com
 • Kelionei BŪTINAS galiojantis asmens dokumentas – asmens tapatybės kortelė arba pasas;
 • Kelionės programa, atsižvelgiant į nenumatytas oro, eismo sąlygas ar kitas aplinkybes, gali keistis;
5 dienos
 • Išvykimo laikas
  2020 m. rugsėjo 22 d.
 • Grįžimo laikas
  2020 m. rugsėjo 26 d.
 • Rekomenduojama apranga
  Reikalingi žygio batai, aukštu aulu ir sportinė apranga.
1
1 diena
Anksti ryte išvyksime iš Vilniaus , Kauno. Kelionė per Lenkiją. Vakare atvyksime į pietinės Lenkijos Aukštuosius Tatrus. Susipažinsime su stovyklaviete Zakopanėje. Įsikursime nakvynei stovyklavietėje.
2
2 diena
Pirmąją žygio dieną apšilsime eidami iki Czarny Staw Gąsienicowy ežero, kuris apsuptas nuostabių Tatrų kalnų. Jis yra ketvirtas pagal dydį Lenkijos Tatrų teritorijoje, o gylis siekia net 51 metrą! Iki šio šalto kalnų ežero eisime taku tiesiai iš Zakopanės miestelio. Šis maršrutas nėra labai lengvas, tačiau taip pat nėra labai sudėtingas.
3
3 diena
Kelias į Giewont viršūnę yra ganėtinai populiarus. Ant jos pastatytas kryžius, kurį galima matyti iš tolo, esant ne kalnuose. Niekas nežino, kada ir kas pirmą kartą įkopė į viršūnę. Pirmas įrašas apie įkopimą Giewont viršūnę rodo 1830 metus. To meto žygeiviai dolomito bei granito uolas turėjo įveikti patys. Anot legendos, šis kalnas yra dar vienuoliktame amžiuje kartu su karaliumi Boleslovu už valstybę kovojęs ir po pergalės mūšio užmigęs riteris, kuris nubus vos tik lenkų tauta atsidurs pavojuje. Tai puiki treniruotė prieš kitos dienos žygį į aukščiausią Lenkijos viršūnę.
4
4 diena
Šią dieną kopsime į vieną įspūdingiausių Aukštuosiuose Tatruose esančių kalnų Rysy (2501 m.). Rysy viršūnė yra viena gražiausių Aukštuosiuose Tatruose bei aukščiausia Lenkijoje. Nuo jos atsiveria vaizdas į Slovakiją ir Lenkiją, kalno viršumi driekiasi pasienio ruožas tarp šių valstybių. Kelionės metu eisime šalia kalnų upės, žygiuosime pro įspūdingus ežerus, krioklius, kopsime stačiu šlaitu prisilaikant grandinėmis. 2 km. aukštyje bus galimybė pailsėti kalnų trobelėje Pod Rysmi ir pasiekti viršūnę, kuri susideda iš dviejų smailių. Vaizdas į visas puses stulbinantis. Tuo pačiu takeliu leisimės žemyn. Kelionė iki stovyklavietės, vakarienė ir įspūdžiai po žygio.
5
5 diena
Anksti ryte išvykstame į Lietuvą. Vakarėjant pasiekiame namus.

POST A REVIEW