Pėsčiųjų ir dviračių žygis, bei jodinėjimas žirgais Kapadokijoje. Turkija | AZIJA

Pėsčiųjų ir dviračių žygis, bei jodinėjimas žirgais Kapadokijoje. Turkija | AZIJA

799Eur asmeniui

Kapadokija – unikalus gamtos stebuklas centrinėje Turkijoje, kurį pažinsime keliaudami pėsčiomis, dviračiais, žirgais ir net oro balionais!

Mūsų „Gyvenkime Aktyviai“ komanda vadovaus šio žygio grupėms. Kelionės organizatorius – mūsų draugai „UAB TravelDeals LT“ –  Makalius.lt

 

Registracijos formą rasite Makalius.lt puslapyje: https://www.makalius.lt/kelioniu-idejos/zygis-kapadokijoje-turkijoje/

 

Turkija – didžiulė ir kontrastų kupina šalis, kurią dažniausiai siejame tik su poilsiu prie jūros. Bet mes savo pažado laikomės ir šioje šalyje siūlome aktyvią kelionę su kalnų žygiais.

 

Šįkart vyksime į kogero gražiausią vietą Turikijoje – Kapadokiją. Tai Turkijos regionas, pasižymintis ypač vaizdingomis įvairiaformėmis uolomis ir kalvomis, kitaip tariant tai nuostabus geologinis stebuklas. Kapadokijos centras ir širdis – Goreme slėnis, paskelbtas pasaulio paveldu, kuriame gausu neįtikėtinos formos kalvų, urvų, sudėtingų tunelių sistemų, sudarančių ištisus požeminius miestus. Kai kurie požeminiai tuneliai ir šiandien atviri keliautojams ir mes tikrai bandysime „užteiti“ į juos. Tačiau visa Kapadokijos didybė atsiveria auštant pakilus oro balionu. Skrydžiai oro balionais yra vizitinė Kapadokijos kortelė ir tikrai verta išbandyti! Kvapą gniaužiantys vaizdai garantuoti.

 

Pėsčiūjų žygis Kapadokijoje puikus derinys tiek aktyvių, tiek pažintinių kelionių mėgėjams. Kiekvieną dieną įveiksime 10-15 kilometrų naudodamiesi savo kojomis, dviračiais ir arkliais. Tad įvairovės bus apsčiai, o apie vaizdų grožį kalbėti  tikriausiai net nereikia.

 

Kelionių datos:

 

 • 2022.11.18 d. – 11.24 d. 

 

Įskaičiuota į biudžetą:

 

 • Transportas ir vairuotojas kelionės metu;
 • Vietinių gidų paslauga (anglų kalba),
 • Kelionės vadovas (lietuvių kalba);
 • Apgyvendinimas viešbutyje  – 6 naktys; kambariai su 2  atskiromis lovomis arba dvigule lova;
 • Maitinimas (pusryčiai x6, pietūs x6);
 • Dviračių turas;
 • Jodinėjimo žirgais turas;

 

Neįskaičiuota į biudžetą:

 

 • Skrydis iki Stambulo ir atgal / Vidiniai skrydžiai Turkijoje;
 • Kelionių draudimas;
 • Vakarienės;
 • Muziejaus bilietai (apie 20-25 Eur);
 • Skrydis oro balionu (nuo 80 eur.)
 • Turkiška vonia (hamamas).

 

 

Naudinga informacija:

 

 • PRIVALOMA! Kelionei BŪTINAS galiojantis asmens dokumentas – Lietuvos Respublikos piliečio pasas (iki galiojimo pabaigos bent 6 mėn.);
 • Kelionė fiziškai aktyviems turistams;
 • Skiepai nėra būtini ( išskyrus tuo metu galiojantiems COVID-19 reikalavimams);
 • Kelionės programa, atsižvelgiant į nenumatytas oro, eismo sąlygas ar kitas aplinkybes, gali keistis;
 • Kelionės organizatorius: „UAB Traveldeals LT“ (Makalius.lt)

 

Kontaktai

 

 • Jeigu turite klausimų susijusių su žygiu, kreipkitės bendruoju el.paštu – info@gyvenkimeaktyviai.com.
 • Jeigu turite klausimų dėl registracijos, sutarties sudarymo ir apmokėjimo, susisiekite su Makalius.lt vadybininkais.
7 dienos
 • Rekomenduojama apranga
  Patogi turistinė kuprinė ir sportinė apranga.
1
1 diena
Susitinkame oro uoste Vilniuje. Skrendame į didžiausią ir vieną iš įspūdingiausių Turkijos miestų - Stambulą (Visus skrydžius rekomenduojame rinktis su „Turkish Airlines oro linijomis“). Antrasis dienos skrydis mus nukels į centrinę Turkijos dalį, Kayseri miestą. Iš ten su vietiniu (užsakytu) transportu važiuosime į Kapadokiją – stulbinančio grožio geologinį stebuklą centriniame Anatolijuje (pervėžimo laikas: 1.15 val . / atstumas: 75km.). Atvykus, apsistosime viešbutyje. Galėsime susipažinti vieni su kitais :)
2
2 diena

Po pusryčių viešbutyje ruošiamės pirmajam kelionės žygiui. Šią dieną pradėsime nuo pasivaikščiojimo Meskendiro slėnyje. Žygiuosime keliu, kuriame gausu išlikusių namų olose iš senosios krikščioniškosios civilizacijos. Iš Meskendiro pereisime į Raudonąjį slėnį, tai kogero gražiausias Kapadokijos slėnis, pasižymintis išskirtinais gamtiniais dariniais ir spalvomis. Įdomu tai, kad angliškai šios unikalios kalnų formos skamba kaip „fėjų kaminas“ ar „stebuklingi kaminai“ :) Ir net turkiškai jos skamba kažkaip pasakiškai - „peribajalars“. Toliau einame į Cavusiną, vieną pirmųjų krikščionių kaimų, pastatytų Kapadokijos regione. Papietavę Cavusine pasivaikščiosime nuostabiu Pasabaglari rajonu. Vakarop grįšime į viešbutį. Vakarienės vietą galėsime išsirinkti patys, turkiška virtuvė labai skani, todėl būtų nuodėmė valgyti tik viešbutyje :) 

Atstumas: 10 kilometrų / Žygio laikas: 4-5 h.

3
3 diena
Ryte važiuosime iki Akvadi (Baltojo slėnio) pradžios. Šiuo slėniu žygiuosime sekdami seną upės vagą, kuri šiuo metu naudojama vynuogynams. Vidurdienį pasieksime Uchisaro kaimą, kuriame aplankysime apžvalgos aikštelę, kitaip vadinamą „Uchisaro tvirtove“. Šio objekto neįmanoma praleisti, nes tai aukščiausias taškas visoje Kapadokijoje. Tvirtovė iš pradžių buvo aukštas tufo kalnas, tačiau kadangi regionas buvo skirtingų valstybių ir tautų interesų sankirtoje, ant jo dažnai buvo vykdomi reidai, kalnas buvo pritaikytas garnizono tvirtovei ir apžvalgos postui. Papietavę dieną tęsiame eidami Balandžių slėniu iki Goreme.

Atstumas: 12 kilometrų / Žygio laikas: 4-5 h.

4
4 diena
Šią dieną anksti pradės, tie, kurie norės pasimėgauti fantastišku oro baliono skrydžiu virš Kapadokijos. Po turo, visi kartu aplankysime Göreme muziejų po atviru dangumi, kuris yra įtrauktas į UNESCO paveldo objektų sąrašą. Šiose krikščioniškose šventovėse yra daugybė Bizantijos meno pavyzdžių iš ikonoklastinio laikotarpio. Goreme muziejaus freskos po atviru dangumi yra unikalus šio laikotarpio meninis palikimas. IV-XIII amžiais, čia buvo sutelktas visas krikščioniškojo Bizantijos dvasinis ir religinis gyvenimas. Čia gyveno didieji krikščionių kompanionai - Bazilijus Didysis, jo brolis Grigalius Nyssa, Grigalius teologas. Aplankę Göreme muziejų, mūsų laukia dar viena įspūdinga pramoga - jodinėjimas žirgais nuostabiais Kapadokijos slėniais. Po pietų aplankysime Avanos miestą, kuris nuo Romos laikų garsėja keramika. Vakarop grįšime į viešbutį.

Atstumas: 3/4 kilometrų / Žygio laikas: 1-2 h. / Jodinėjimas žirgais: 1/1,5 h.

5
5 diena
Šiandien važiuojame į Ihlarą. Pakeliui aplankome neįtikėtiną požeminį Derinkuyu miestą (8 aukštai, einantys 64 metrus po žeme), tai didžiulis paslėptas miestas po Centrinės Anatolijos lygumomis. Jame yra visos miestui gyvuoti reikalingos patalpos ar vietos nuo rūsių, virtuvių, poilsio vietų iki koplyčių. Vanduo iš požeminės upės ir oro ventiliacinės angos. Kiekviename aukšte įmontuotos atsidarančios iš vidaus apie 500kg sveriančios durys. Yra koridoriai vedantys į kitą požeminį miestą. Galėtų tilpti iki 30 tūkst gyventojų. Kelionę tęsiame žygiuodami per Ihlaro slėnį, 14 km. ilgio kanjoną, kurio uolų sienos vietomis siekia net 100-150 metrų aukščio. Dėl gausaus slėnio vandens tiekimo ir paslėptų vietų tai buvo pirmoji pirmųjų krikščionių, pabėgusių nuo Romos kareivių, gyvenvietė. Ihlaros slėnyje vulkaninių uolų urvuose yra šimtai senų bažnyčių. Po pietų, restorane esančiame slėnio viduryje prie upės, važiuosime į Selime vienuolyną. Apsilankyti šiame komplekse įsikūrusiame stačiuose kalno šlaituose, BŪTINA :)

Atstumas: 8 kilometrų / Žygio laikas: 3 h.

 
6
6 diena
Ryte aplankysime dar vieną įspūdingą Kapadokijos slėnį - Zelve, kuris nustebins senomis urvų gyvenvietėmis, bažnyčiomis, malūnais ir mečete. Aplankysime ir to paties pavadinimo kaimą, kuriame taikiai sugyveno ir musulmonai, ir krikščionys. Aplankę Zelve pradėsime dar vieną nuotykį, šį kartą važiuosime dviračiais į Sinasos ir Ayvalik kaimus.

Atstumas: 4-5 kilometrai / Žygio laikas: 1-2 h./ Ekskursija dviračiais: 3-4 h. (10-12 km.)

 
7
7 diena
Kelionė atgal į Lietuvą. Skrydis per Stambulą į Vilnių.