Durmitoras – Juodkalnija | EUROPA

Durmitoras – Juodkalnija | EUROPA

439Eur asmeniui

Keliaukime kartu į Juodkalniją ir pasinerkime į pasakiškąjį Durmitoro kalnų masyvą! Įkopsime į aukščiausia Durmitoro kalną, aplankysime Taros kanjoną, leisime vakarus prie laužo ir mėgausimės nuostabia gamta.

Aukščiausia Durmitoro kalnų viršūnė – Bobotov Kuk siekia 2522 metrų. Sniegas ir ledas čia išsilaiko ištisus metus! Be nuostabių kalnų čia plyti piečiausias pasaulio fiordas, giliausias Europoje Taros upės kanjonas. Kiekvienas kampelis yra unikalus! Kelionės metu apsilankysime ne tik didžiausiame fiorde ir kanjone, bet ir Durmitoro nacionaliniame parke, Zabljak miestelyje. Įlįsime į ledo urvą – Ledena Pecina (2303 m), šturmuosime minėtą Bobotov Kuk viršukalnę.

 

Tai nesudėtingas žygis, nereikalaujantis didelės patirties ar fizinio pasiruošimo. Nakvosime palapinėse, kasdien išeisime į vienos dienos žygius po gražiausias Durmitoro nacionalinio parko vietoves. Su savimi nešimės nedideles kuprines su būtiniausiais asmeniniais daiktais. Valgį gaminsime ant dujinių viryklių – bus nuostabu!

 

Kas įskaičiuota į kelionės kainą?

 • Kelionė patogiu autobusu;
 • 2 nakvynės 3* viešbutyje miesto pakraštyje su pusryčiais;
 • 8 nakvynės stovyklavietėje (Kroatijoje ir Juodkalnijoje);
 • Bendras inventorius (palapinės, įranga maisto gaminimui);
 • Grupės ir kalnų vadovo paslaugos.

 

Kas neįskaičiuota į kainą?

 • Papildomos išlaidos Lenkijoje – apie 30 zlotų;
 • Vieta „mūsų“ palapinėje – 10 € (pageidaujantys gali vežtis ir savo palapinę);
 • Lankytini objektai ir nacionalinio parko mokesčiai kalnuose apie 30 €;
 • Raftingas Taros upe apie 35 € (pageidaujantiems), „Zip Line“ apie 25 € (pageidaujantiems);
 • Išlaidos maistui – apie 30 €;
 • Medicinos išlaidų draudimas.

 

Naudinga informacija:

 • Stovyklavietėje maistą gaminsimės patys;
 • Objektų lankymo tvarka ir bilietų kainos gali keistis;
 • Kelionei BŪTINAS galiojantis asmens dokumentas – asmens tapatybės kortelė arba pasas;
 • Vietos autobuse paskiriamos AUTOMATIŠKAI pagal pirkimo laiką. Jeigu pasiūlymą įsigijote vos jam atsiradus, sėdėsite autobuso priekyje, jeigu paskutiniai – autobuso gale;
 • Riboto judumo žmonėms ši kelionė netinkama;
 • Apsidrausk! Kelionės metu jausiesi saugiau. Dėl draudimo galite kreiptis el. paštu: vilma@gyvenkimeaktyviai.com
 • Jeigu norite gyventi savo palapinėje vieni, tuomet reikės sumokėti stovyklavietės mokestį (20 € už palapinę);
 • Nesusirinkus minimaliam keliautojų skaičiui, organizatorius gali pasiūlyti grąžinti pinigus ir atsisakyti kelionės, arba vykti mažesniu autobusu. Apie kelionės atšaukimą arba autobuso pasikeitimus informuosime ne vėliau nei 14 dienų iki kelionės pradžios;
 • Kelionės programa, atsižvelgiant į nenumatytas oro, eismo sąlygas ar kitas aplinkybes, gali keistis;
 • Kelionės organizatorius: UAB „TravelDeals LT“ (Makalius).

 

Kontaktai

Jeigu turite klausimų, kreipkitės bendruoju el.paštu – info@gyvenkimeaktyviai.com.

 

11 dienų
 • Išvykimo laikas
  2020 m. liepos 04 d.
 • Grįžimo laikas
  2020 m. liepos 14 d.
 • Rekomenduojama apranga
  Žygio batai, aukštu aulu ir sportinė apranga.
1
1 diena
Labai anksti ryte, apie 5 val. išvyksime iš Vilniaus, apie 6.30 val. – iš Kauno. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Vėlai vakare atvyksime į viešbutį Čekijoje. Nakvynė viešbutyje.
2
2 diena
Pusryčiai. Tęsiame kelionę Juodkalnijos link. Kelionė per Čekiją, Austriją, Slovėniją, Kroatiją. Nakvynė stovyklavietėje Kroatijoje prie Adrijos jūros.
3
3 diena
Susipakuojame palapines ir keliaujame toliau. Aplankysime Mostarą – istorinę Hercegovinos sostinę. Šis miestas įsikūręs prie Neretvos upės kalnuotoje vaizdingoje vietovėje. Bene garsiausias Mostaro statinys – unikalus senasis tiltas per Neretvos upę, kurį neabejotinai išvysite savo akimis. Vakare atvyksime į pagrindinį tikslą – Durmitoro nacionalinį parką. Įsikursime stovyklavietėje. Čia prasidės ir baigsis visi vienadieniai žygiai. Nakvynė stovyklavietėje.
4
4 diena
Pusryčiai. Išeisime į pirmą aklimatizacinį žygį Cervena Greda (2175 m) kalnų masyvu. Jis nėra vienas aukščiausių, bet tikrai vienas gražiausių! Kelionė prasidės miškinga teritorija, toliau eis pro Crno Jezero (1416 m), Jablan Jezero (1791 m), Barno Jezero ežerus, Bosako kaimą. Prieš viršūnę bus status 100 metrų pakilimas. Kam pavyks jį įveikti – mėgausis gražiomis alpinėmis pievomis ir aplinkui išsidėsčiusiomis viršūnėmis. Po to – kelionė atgal į bazinę stovyklą. Bendra vakarienė. Nakvynė.
5
5 diena
Pusryčiausime bei keliausime link ypatingo Durmitoro nacionalinio parko kalno Obla glava (2303 m), išsiskiriančio savo apskrita forma. Kalnas taip pat garsus dėl Ledena pecina ledo urvo, dėl ko yra dažnai lankomas turistų. Nusileidę į urvą apačioje išvysime iš ledo susiformavusius stalaktitus ir stalagmitus. Pasigrožėję keliausime atgal į stovyklą dalintis įspūdžiais. Nakvynė.
6
6 diena
Mūsų lauks žygis į Medjed (2278 m) kalnų masyvą, pripažintą gražiausiu visuose Durmitoro kalnuose! Lipdami stačiais šlaitais, apaugusiais alpinėmis pievomis, galėsime pajausti nedidelį adrenalino antplūdį. Vėliau pasieksime Mali Medjed (2170 m) viršūnę, vieną nuostabiausių pasivaikščiojimo vietų Durmitore. Eisime labai gražia ketera, aukštai virš dviejų labai gražių ledyninių slėnių, aplinkui matosi visos pagrindinės kalnyno viršūnės. Žygio pabaigoje – kelionė atgal ir nakvynė stovyklavietėje. Pastaba: kopsime į viršūnę tik esant geram orui.
7
7 diena
Žygis į Savin kuk (2313 m) kalną. Nesudėtingas vienos dienos dienos žygis pėsčiomis po vieną lankomiausių kalnų Durmitore. Trikampio formas viršūnę, kurios rytinėje dalyje įrengti atviri keltuvai, jais užkilsime beveik iki viršaus ir likusius 100 m iki viršūnės palipsime patys. Vėliau važiuosime į garsųjį Taros kanjoną. Tai ne tik vienas įspūdingiausių kanjonų Europoje, bet ir visame pasaulyje. Taros tarpeklio ilgis 82 m., o aukštis siekia net 1300 metrų! Virš Taros upės pakibęs unikalus tiltas, pramintas „Tiltų karaliumi“. Nuotraukos čia bus tikrai įspūdingos. Visus adrenalino fanus kviesime išbandyti raftingą bei „lynų kelią“. Plaukimas Taros upe paliks jus šiek tiek šlapius, bet geras emocijų užtaisas garantuotas. Na o jeigu norite skrieti per Taros kanjoną 100 kilometrų per valandą greičiu, jūs būtinai turite išbandyti lynų kelią, nutiestą per Taros kanjoną. Vėliau grįšime į stovyklą, kurioje praleisime naktį.
8
8 diena
Paskutinę dieną keliausime į Bobotov Kuk (2522 m) – aukščiausią Durmitoro viršūnę ir vieną aukščiausių visoje Juodkalnijoje. Tikras šalies grožio simbolis. Nuo stovyklos važiuosime autobusiukais, išlipę turėsime įveikti nesudėtingą kalnų perėją. Toliau pažymėta trasa mus ves uolinga alpine pieva. Artėjant prie Bobatov Kuk gamta tampa tiesiog įspūdinga, o užkopus atsiveria viso kalnyno vaizdai. Eilė fantastiškų uolų atrodo tarytum dinozauro dantys. Pats kilimas į kalną bus nesudėtingomis uolomis, o likus 100 metrų mūsų laukia laukinė uolinga viršūnė. Į ją kopti reikės kiek atidžiau, bet užkopus atsiveria puikūs vaizdai į visą Durmitoro kalnyną. Leisimės žemyn ir nuostabiais slėniais keliausime į stovyklą. Nakvynė.
9
9 diena
Pusryčiai. Išvyksime namų link. Kelionė per Juodkalniją, Bosniją ir Hercogoviną, kol pasieksime Dubrovniką – vieną magiškiausių miestų Europoje: senamiesčio mūro sienos juosia marmuru klotus grindinius ir šviesius senovinius namelius bei itališkai siauras gatveles. Dubrovniko grožį įvertino ir žymiojo serialo „Sostų karai“ (angl. „Game of Thrones“) kūrėjai, čia nufilmavę visą sezoną. Senamiestis iškyla iš vienos pusės apsuptas miesto, iš kitos – Adrijos jūros. Turėsime laisvo laiko šiame nuostabiame mieste ir keliausime toliau link Makarskos, kur prie Adrijos jūros galėsime atsipalaiduoti ir praleisti dar vieną naktį kempinge.
10
10 diena
Toliau keliausime per Slovėniją, Austriją, kol pasieksime Brno miestą – antrą pagal dydį Čekijos miestą. Vakaras šiame mieste jums tikrai patiks! Brno centre, kuris yra gana kompaktiškas, yra daugybė istorinių pastatų, senovinių bažnyčių, skulptūrų, fontanų. Čia taip pat yra daugybė restoranų, barų, naktinių klubų. Nakvynei sugrįšime į viešbutį.
11
11 diena
Grįšime į Lietuvą (Alytus, Kaunas, Vilnius).