Adolfo Ramanausko – Vanago laisvės kovų keliais (visai šeimai)

Adolfo Ramanausko – Vanago laisvės kovų keliais (visai šeimai)

7Eur asmeniui

Keliaujame po Lietuvą ir atrandame savo mylimą, labai gražų kraštą

Dažnai sakome, kad kalnai niekur nedings…⛰️✌️ Lauksime geresnių laikų vykti į mūsų taip mylimas aukštas viršūnes.
Šiuo metu rekomenduojame keliauti po Lietuvą ir atrasti savo mylimą ir labai gražų kraštą.👣 Mūsų komanda niekad ankščiau „nevesdavo“ žygeivių Lietuvoje, bet atėjo laikas ☺ Norime pradėti nuo mūsų komandos tėviškės – Dzūkijos. Čia juk teka ilgiausia Lietuvos upė Nemunas, o ir pasakymas “jei ne grybai ir ne uogos…“.🍒🍄 Iš to ir galime suprasti, kad gamtos čia apsčiai.
Šis žygis mus nuves į Merkinę, kuri garsi ne tik Nemuno bei Merkio santaka ar Radzevičiaus restoranu, bet ir labai svarbia mūsų šaliai istorija.👌 Čia už Lietuvos nepriklausomybę kovojo Lietuvos partizanai bei viena ryškiausių pokario ginkluotojo pasipriešinimo asmenybių: Adolfas Ramanauskas – Vanagas.
„Mes visi teturime vieną troškimą – iškovoti Lietuvai laisvę ir, jeigu Dievo bus leista, su visa tauta dalyvauti toje neįsivaizduojamo džiaugsmo šventėje, su visa tauta kurti tikrai laisvą, kultūringą, demokratijos principais pagrįstą nepriklausomos Lietuvos gyvenimą.“
A. Ramanauskas-Vanagas
3/4 valandos - 14 km.
 • Išvykimas
  Kasčiūnų kaimas / šalia Jakavonio "Tigro" sodybos. Tikslią vietą nurodysime užsiregistravus.
 • Išvykimo laikas
  2020 m. lapkričio mėn. 07 / 09:30 h.
 • Grįžimo laikas
  2020 m. lapkričio mėn. 07 /15:00 h.
 • Rekomenduojama apranga
  Patogi turistinė kuprinė ir sportinė apranga.
1
Dienos planas
Šis 2️⃣8️⃣ kilometrų žygis (trumpesnis variantas apie 20 km.) veda A. Ramanausko kovų keliais (pradėsime ir baigsime ten pat).👣 Eisime miško takeliais, kaimeliais ir nuostabiomis pamerkių pievomis.🙌 Aplankysime Merkinės piliakalnį ant kurio ne kartą buvo užkopęs ir pats Vanagas. Nuo čia atsiveria vaizdas Lietuvą, už kurios laisvę kovėsi Lietuvos partizanai. Mūsų laukia daug lankytinų objektų, kur A. Ramanauskas davė priesaiką, planavo Merkinės puolimą, svajojo apie laisvą Lietuvą, fotografavosi ir kartu kovojo su savo bendražygiais. Čia gyveno žmonės, kurie jį rėmė, globojo ir saugojo pačioje beviltiškiausioje situacijoje, kai gyva buvo tik viltis ir tikėjimas, kad meilė nugalės neapykantą ir baimę.

POST A REVIEW